Хто повинен фінансувати ДЮСШ та гуртки? Депутати облради ведуть конструктивну дискусію з місцевими владамиФОТО

Сьогодні група депутатів обласної ради зустрічалися з керівництвом обласного центру та представниками кількох ОТГ. Ініціатива з'явилася в ході бюджетних слухань при розгляді перспектив фінансування галузей фізкультури та освіти.

Голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики Михайло Імберовський пояснив, що обласний бюджет після децентралізаційних процесів суттєво "обмілів" і доходів в ньому поменшало. В той же час, побільшало фінансових навантажень. Ця ситуація змушує обласних депутатів подбати про пошук джерел фінансування для окремих напрямків спорту та освіти.

На галузь фізкультури та спорту в проєкті обласного бюджету планується 48 млн грн, з них 24 млн грн - на фінансування дитячих спортивних шкіл. В цих закладах, які здебільшого локалізовані в   обласному  центрі, займається майже 1600 вихованців. З них 1176 дітей, проживають в Луцьку. Михайло Імберовський зауважив, що на одну дитину, яка займається в обласній спортшколі, обласна казна витрачає 15 тис. грн. Аналогічна ситуація з позашкіллям. З обласного бюджету ця сфера отримує майже 34 млн грн, з них 16 млн грн спряморвується гурткову роботу, якою охоплені здебільшого мешканці обласного центру.

Депутати облради зауважують, що сьогодні місто Луцьк має набагато кращі бюджетні можливості фінансувати і спорт, і позашкілля. Директор департаменту фінансів ОДА Ігор Никитюк додає, що не йдеться про методичну роботу в позашкіллі, якою має опікуватися обласна казна, а також   видатки на спорт вищих досягнень. Можливості, хоча би співфінансувати дитячий спорт та заняття в гуртках юних лучан,  в міського бюджету, порівняно не погані. Бюджет розвитку міста планується на рівні 380 млн грн, тоді як бюджет розвитку в обласному бюджеті - 68 млн грн

 Владу обласного центру  на цій зустрічі представляли секретар міської ради Григорій Пустовіт та радник міського голови Ігор Поліщук. Вони переконували, що бюджет міста не такий багатий, як вважають депутати обласної ради, і має свої потреби у видатках. Представники влади Луцька наголошували на тому, що обласний центр   варто сприймати як частину Волинської області. Разом з тим, вони запропонували провести спеціальне засідання бюджетної комісії Луцької міської ради з участю депутатів Волиньради, де вони могли би озвучити свої пропозиції.

Нагадаємо, що в історії стосунків обласної та міської рад вже були успішні приклади співфінансування. Зокрема, з бюджету міста виділялося 10 млн грн на ремонт обласної інфекційної лікарні. Спільними зусиллями, залучивши кошти бюджетів різних рівнів, вдалося навести лад в цьому закладі.

Депутати обласної ради наголошують, що не йдеться про перспективи закриття жодного із закладів, а про початок переговорів щодо або співфінансування їх з місцевих бюджетів, або про зміну комунальної власності.

Сторони домовилися продовжити спільні консультатції, але в ширшому колі обранців рад.