Керівники області зустрілися з директоркою Західного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я УкраїниМар'яна Возниця очолює один із 5 депаратаментів Національної служби здоров'я. На Волинь вона приїхали зі своїм заступником Володимиром Мельничуком. Мета діалогу з волинською владою - розставити основні акценти в проведенні наступного етапу медичної реформи  в балансі з адміністративною. Розмова починається з компліментів волинянам: "Ви - гордість департаменту. Якщо ви відкрили перинатальний центр, то маєте медицину  високого рівня. З вами немає проблем, порівняно з іншими областями. Відчувається, що на Волині працює потужна команда фахівців", - дає оцінку Мар'яна Возниця. Потому вона попереджає, що наступний 2020 рік в національній медицині буде досить складним, але врегулює багато питань.
ФОТО.

Бюджет Національної служби здоров'я - на рівні 72 млрд грн. За інформацією офіційного сайту НСЗУ Ці кошти підуть на реалізацію Програми медичних гарантій.
Наступного року всі види медичних послуг, що передбачені Законом про державні фінансові гарантії, надаватимуться в межах Програми медичних гарантій - пакета медичних послуг, які держава гарантує пацієнту.  Він охоплюватиме перелік основних медичних послуг на всіх рівнях допомоги. Крім первинної медичної допомоги і реімбурсації ліків, до гарантованого пакета входитиме спеціалізована і високоспеціалізована медична допомога — як амбулаторна, так і стаціонарна, медична реабілітація, паліативна, екстрена медична допомога, допомога при пологах та вагітності, допомога дітям, а також реімбурсація інсулінів.
Основний принцип трансформації фінансування  системи охорони здоров’я — "гроші йдуть за пацієнтом". Стратегічні закупівлі медичних послуг здійснюватиме Національна служба здоров’я України.
У рамках гарантованого пакета медичних послуг, зокрема, на первинну медичну допомогу закладено 19,1 млрд грн, що на 11% більше, ніж минулого року.
Бюджет на спеціалізовану та високоспеціалізовану допомогу в рамках програми медичних гарантій на 9 місяців складатиме 44,4 млрд грн.
На екстрену медичну допомогу, що надаватиметься в рамках програми медичних гарантій - 4,6 млрд грн (на 22% більше, ніж торік).
На державну програму реімбурсації «Доступні ліки», що забезпечує безоплатними (або з незначною доплатою) ліками хворих з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою та діабетом ІІ типу, закладено 2,1 млрд. Вперше у бюджет з 1 квітня 2020 року заклали кошти на медичну реабілітацію – 500 млн грн та паліативну медичну допомогу – 300 млн грн.
На лікування цукрового та нецукрового діабету виділено близько 1,2 млрд. грн., що на 346,7 млн. більше, ніж у цьому році.

При цьому,  Мар'яна Возниця попереджає, що    кошти отримуватимуть ті медичні заклади, які забезпечені відповідним обладнанням  та мають лікарів з ліцензіями.

Всі медичні заклади повинні врегулювати ці питання до 1 квітня наступного року.

Голова обласної ради Ірина Вахович наголосила, що великих бюджетних можливостей підтримати свої заклади у Волині немає, бо область - дотаційна. Вона припускає, що з впровадженням цієї реформи з'являються великі шанси у приватної медицини, заклади якої також можуть заключати договори з Національною службою здоров'я та вписатися в рамки її вимог. Т.в.о. голови ОДА Олександр Киричук каже, що у виконавчій владі чітко розуміють, з якими проблемами потрібно буде стикнутися, а особливо на фоні проведення адмінреформи.

Між тим, Мар'яна Возниця запевняє, що на Волині не зовсім плачевна ситуація з обладанням в комунальних закладах, адже є області, які не мають ані МРТ, ані ангіографів, ані комп'ютерного томографа. Директорка департаменту схвалює дії обласної ради, яка своїми рішеннями дозволяє обласним комунальним медичним закладам використовувати кошти від оренди приміщень на розвиток, залишаючи 100% надходжень від оренди цим підприємствам.

Голова постійної комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства Людмила Тимощук під час зустрічі піднімала питання щодо ліцензування реабілітологів. Сьогодні відповідні документи мають лише 50 спеціалістів в державі. "Між тим, на Волині є хороша клінічна база для роботи реабілітаційних відділень і проблема з ліцензуванням фахівців має бути врегульована", - додала Людмила Тимощук.

Фахівці НСЗУ також говорили про те, що можуть відбутися зміни і в мережі госпітальних округів, оскільки завершення адмінреформи поставить всі крапки над "І".

Ірина Вахович та Людмила Тимощук нагадали, що у свій час, обласна рада, попереджала про те, що поділ України на госпітальні округи є передчасним.

На завершення учасники зустрічі домовилися про спільну кординацію дій та налагодження комунікацій для якомога безболісного та ефективного впровадження наступного етапу медичної реформи.