Івана Нискогуза рекомендовано призначити генеральним директором Обласного територіального медичного протитуберкульозного об`єднанняКадрове питання сьогодні розглянула постійна комісія з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства.

Нагадаємо, 23 лютого відбувся конкурс  на посаду генерального директора Обласного територіального медичного протитуберкульозного об’єднання, в результаті якого конкурсна комісія віддала перевагу Іванові Нискогузу. Він був серед 5 претендентів на посаду. 

 Пан Нискогуз розповів, що має намір навести лад з ефективним використанням енергоносіїв усіма закладами, які входять в стуруктуру об'єднання.

Чимало уваги претендент звертав на проблему реформування протитуберкульозної служби, в тому числі, й оптимізацію системи об'єднання. Зокрема, йшлося про перспективи  закриття периферійної лікарні в Лукові на Турійщині та поступове перепрофілювання санаторіїв у Колках та Згоранах.

Претендент амбіційно заявив, що знає, як зробити протитуберкульозну службу на Волині найкращою в Україні. Сьогодні він теж саме підтвердив на засіданні профільної комісії.

Між тим, секретар комісії Олег Бегаль різко розкритикував роботу конкурсної комісії, зауваживши, що вона діє всупереч постанові Кабміну "Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров’я".

Депутату апелював голова конкурсної комісії облради Олександр Пирожик. Він нагадав, що своїм рішенням обласна рада затвердила Положення про порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних посад керівників, підприємств, установ, організацій – об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, згідно з яким діяла конкурсна комісія.

"Ми керуємося Законом України "Про  місцеве самоврядування в Україні". Стаття 43 цього документу передбачає виключну компетенцію обласної ради в питанні призначення керівників комунальних закладів та організацій. Постанова Кабміну є підзаконним актом і прийнята пізніше, ніж наше Положення про конкурс", - зауважила заступник керуючого справами-начальник відділу з питань управління об`єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та землями комунальної власності виконавчого апарату обласної ради Мирослава Якимчук.

Члени комісії запропонували Олегові Бегалю, як депутату, ініціювати зміни до діючого Положення та привести його у відповідність до урядового документу.

Позицію Олега Бегаля підтримав і депутат Михайло Бегаль. Він також зазначив, що Іван Нискогуз не є працівником обласного територіального медичного протитуберкульозного об’єднання, що може ускладнити його керівництво колективом. Сам пан Нискогуз розповів, що упродовж 14 років очолював периферійну лікарню в Поворську, а тому знайомий з колективом об'єднання.

Голова профільної комісії Олександр Зінчук відзначив професійні якості претендента та закликав колег підтримати його кандидатуру.

Більшість комісії дослухалися до пропозиції голови та рекомендували сесії підтримати проект рішення Про призначення Нискогуза І.О. на посаду генерального директора Обласного територіального медичного протитуберкульозного об’єднання. Утрималися при голосуванні Олег Бегаль та Михайло Бегаль.