Ірина Вахович провела прийом громадян з особистих питаньФОТО

Зазвичай голова обласної ради приймає громадян з особистих питань в перший вівторок місяця. Втім, у лютому захід довелося перенести через те, що 4 лютого Ірина Вахович перебувала у відрядженні в Польщі для участі в економічному форумі.

На сьогоднішньому прийомі було  кілька колективних звернень. Зокрема, прийшли представники інтересів мешканців, які проживають у військовому містечку поблизу Ковеля, в 56-квартирному будинку, який на балансі КЕВ м. Володимир-Волинський. Люди все життя вважали, що проживають в Ковелі, однак після рішення облради від 2010 року Про встановлення (зміну) меж населених пунктів, яке прийняте за клопотанням Дубівської сільської ради, виявилося, що військове містечко - наразі частина Дубівської ОТГ. Нагадуємо, між керівництвом цієї громади та мешканцями військового містечка  існує конфлікт. Питання розглядалося на одній зі спільних нарад керівництва області та представників Ковельської міської і Дубівської влад, однак, зі слів, мешканців, які побували на сьогоднішньому  прийомі в голови облради, ситуація досі не вирішена. Мешканці нарікають на відсутність транспортного  сполучення та проблеми з вирішенням інших питань життєдіяльності містечка. Ірина Вахович рекомендувала людям залучити до врегулювання конфлікту народного депутата України Степана Івахіва, який обирався до Парламенту з Ковельського виборчого округу.

Прийшла на прийом до голови облради й делегація з Литовезької ОТГ. Люди клопочуться про фінансування на ремонт школи в с. Біличі, на який потрібно понад 1,5 млн грн. Крім цього, вони розповіли, що через територію ОТГ проходять 4 дороги обласного значення і всі вони потребують капітального ремонту. На ремонт частини автодороги Р-15 з Литовежа до Заболотців, ОТГ виготовила проєктно-кошторисну документацію. На капітальний ремонт   потрібно 65 млн грн.  проблема в тому, що дорога не увійшла до переліку шляхів, на ремонт яких виділятимуться кошти з держбюджету. Голова обласної ради пообіцяла детальніше вивчити цю ситуацію і при можливості долучитися до її вирішення спільно з відповідними підрозділами ОДА.

З колективним зверненням також прийшли члени неприбуткової громадської організації "Волинське об'єднання ветеранів, інвалідів та потерпілих на виробництві "Захист". Люди просять допомоги у вирішенні питання з приміщенням для організації. Вони переконують, що воно потрібне для зібрань спілчан, які відбуваються доволі часто, оскільки людям не вистачає спілкування. Крім того, громадська організація організовує для людей з інвалідністю різноманітні майстер-класи з виготовлення виробів ручної роботи. Керівник організації Тетяна Подмарьова переконує, що такі вміння і навички потрібні не  лише для цікавого дозвілля, а й заради розвитку моторики рук людей з інвалідністю  та нерідко є джерелом доходів для їхніх сімей.

Депутат Рожищенської районної ради Віталій Ковальчук прийшов на прийом просити фінансування для розвитку дитячого волейболу в Рожищі. Голова обласної ради пояснила, що в обласному бюджеті виділено на спорт понад 48 млн грн, в тому числі й на федерації різних видів спорту. Для фінансування волейболу в Рожищі депутату райради рекомендовано звернутися до обласної федерації  цього виду спорту.

Не особиста, а суспільно важлива тема, привела на прийом до голови облради і лучанина Віктора Ярощука. Він часто подорожує по області на велосипеді і має особисте бачення вирішення проблеми обміління волинських водойм. На його думку, вода повернеться до річок та озер, якщо навести лад з меліоративними каналами.

Загалом,   на прийом прийшло понад 30 людей.  Більшість з них мають питання особистого характеру. Всім волинянам, які потребують матеріальної допомоги на лікування було запропоновано написати відповідні заяви до обласної ради.

Частина проблем, з якими звертаються люди, поза компетенцією вирішення в обласній раді. Йдеться про призначення субсидій, приватизацію земельних ділянок, житлові проблеми. Усім заявникам надано відповідні рекомендації щодо органів влади, які повноважні вирішувати такі питання.