Ірина Вахович підтримує ідею створення ситуаційного центру в поліції. Питання: де взяти кошти?Сьогодні голова обласної ради Ірина Вахович побувала в Головному управлінні Національної поліції України у Волинській області, де мала нагоду ознайомитися з умовами, в яких працююють співробітники управління. 

 Очільниця головної представницької влади  також побувала в приміщенні, де буде сучасний ситуаційний центр. Наразі в будівлі проводиться капітальний ремонт і адаптація під потреби центру.

До складу ситуаційного центру входитимуть служба "102", яка приймає звернення,  диспетчери, служба управління нарядами, чергова служба та   аналітики, які в режимі онлайн збиратимуть інформацію про випадки та події.  Працюватиме також  система відеостеження, на яку буде надходити інформація з усієї області. В одній зміні працюватимуть одночасно 18 людей.

В поліції запевняють, що ефективна робота ситуаційного центру забезпечить  зменшення таких видів злочинів, як пограбування, розбійні напади, незаконні заволодіння транспортними засобами, хуліганств, порушення правил дорожнього руху. В приміщенні буде ситуаційна зала, в якій можна буде проводити оперативні наради різних правоохронних та владних структур у випадку надзвичайних ситуацій. Це буде гарантією швидкої комункації та реагування.

Начальник ГУ Нацполіції  у Волинській області Петро Шпига каже, що вартість всього проєкту - 10 млн грн. Поки державою виділено на Волинь1,4 млн грн. Правоохоронці запевняють, що для початку робіт потрібно ще хоча 1 млн грн і  просять  цих коштів з обласного бюджету в рамках Програми профілактики правопорушень у Волинській області на 2016 - 2020 роки. Відповідні зміни, щоб мати можливості фінансувати такі заходи, обласна рада внесла на минулій сесії.

"Проблема в тому, що немає перевиконання обласного бюджету, а, відповідно, й ресурсу для фінансування цієї Програми. Якщо ж матимемо іншу ситуацію, то будемо намагатися підтримати фінансово створення цього ситуаційного центру. Важливо, щоб до співфінансування долучилися й місцеві ради. Адже - це питання безпеки волинян", - зауважила Ірина Вахович.