Ірина Вахович: "Компроміс знайдемо"При внесенні змін до обласного бюджету, яке планується розглянути на 21 сесії обласної ради, депутати матимуть змогу додатково розприділитти 39 млн грн. про це повідомила голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики Ірина Вахович у програмі "На часі" ТРК "Аверс".
"Сума, насправді, мізерна, бо потреби набагато більші", - зауважила Ірина Вахович. Але, водночас, депутат вважає, що "посипати голову попелом" не варто, адже  невелике перевиконання  означає й те,  що на етапі формування головного кошторису області відбулося правильне планування та розрахунки.  
Ірина Вахович відмітила, що, розприділяючи нинішні 39 млн грн, депутати матимуть непросте завдання, бо кошти потрібно виділити ефективно - так, щоб їх можна було освоїти до кінця цього року.
Серед найбільших видатків, які пропонує підтримати голова бюджетної комісії, - 5 млн грн для  Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою ім. Героїм Небесної Сотні. Нагадаємо,  на баланс цього навчального   закладу передали майно колишнього збанкрутілого  санаторію "Турія". Наразі приміщення потребують ремонту.
 Крім цього, Ірина Вахович пропонує підтримати видатки на житло для дітей-сиріт в сумі 2,8 млн грн. Відповідна програма реалізовується у співфінансуванні з місцевими бюджетами. 800 тис. грн буде виділено для виплат родинам воїнів, які загинули в цього року  війні  на Сході України
Пропонується також приділити увагу закладам охорони здоров'я. Зокрема, голова бюджетної комісії пропонує виділити кошти на обласну інфекційну лікарню, тубдиспансер, на  ремонт даху в госпіталі для інвалідів та реабілітаційний центр, що в обласній клінічній лікарні у Боголюбах.  
2,4 млн грн пропонується виділити на обладнання для  бюро судово-медичної експертизи.  
Переведення хоспісу у приміщення обласної клінічної лікарні в Боголюбах також потребує виділення бюджетних коштів. Зі слів Ірина Вахович, 1 млн грн потрібно на ремонтні роботи в лікарні та стільки ж для онкодиспансеру.
Загалом, в цьому році медицина мала пріорітет при формуванні видаткового частини власних доходів обласного бюджету. Разом з тим, Ірина Вахович пропонує не залишатися осторонь проблем інших галузей, а , зокрема, культури. пропонується в цьому  бюджеті виділити 1 млн грн на проектно-кошторисну документацію для будівництва приміщення для обласної філармонії з концертним залом. "Хочемо, щоб початок цій хорошій справі був покладений в часи нашої каденції. Цю ідею підтримує голова обланої ради Ігор Палиця", - зауважила Ірина Вахович. На саме будівництву дороговартісного об'єкта планують залучити кошти державної субвенції на соціально-економічний розвиток та ДФРР.
Пропонується збільшити видатки і на конкурс місцевих ініціатив та додати до його загального фонду ще 1 млн грн.
Крім цього,  Ірина Вахович пропонує виділити 7 млн грн при нинішньому внесенні змін до обласного бюджету на субвенції місцевим бюджетам. Йдеться про кошти для потреб сіл, міст, селищ та ОТГ. "Я розумію, що ці питання депутати дуже активно відстоюють, бо хочуть, щоб вирішувалися проблеми тих територій, де живуть їхні виборці. Але, думаю, компроміс ми знайдемо", - переконана голова бюджетної комісії.