Ігор Палиця: "Всі лікарні області мають бути забезпечені запасом антибіотиків для безкоштовного лікування ускладнень грипу. Гроші на їх придбання не має шукати родина хворого!" (+відео)Про це, голова обласної ради заявив на нараді де обговорили епідеміологічну ситуацію на Волині. Захід було ініційовано Ігорем Палицею та проведено спільно із головою облдержадміністрації Володимиром Гунчиком. До обговорення також запросили профільного заступника голови ОДА Світлану Мишковець, начальника управління охорони здоров'я ОДА Ігоря Ващенюка, начальника ГУ Держсанепідслужби у Волинській області Наталію Янко, керівників районів та міст області, а також головних лікарів медичних установ краю.
На початку зустрічі очільники області повідомили, що  вже наприкінці лютого в області очікується друга хвиля епідемії грипу. Начальник ГУ Держсанепідслужби в області Наталія Янко зауважила, що за даними Всесвітньої організації здоров'я Україні загрожує новий штам грипу (Н3N2) "Швейцарія". За її словами до групи ризику належатимуть діти від 0 до 3-х років, особи старші 61 року, а також люди з бронхо-легеневими недугами.
"Ми повинні забезпечити лікувальні заклади необхідними медикаментами, аби запобігти другій хвилі епідемії грипу на Волині ", -- наголосив Ігор Палиця. Своєю чергою начальник профільного управління ОДА Ігор Ващенюк зауважив, що противірусними препаратами медичні заклади забезпечені у повній мірі, не вирішеним залишається питання реанімаційного супроводу та лікування складних форм грипу - пневмоній, що подекуди сягає 15 тисяч гривень для одного пацієнта. Він запропонував при прийнятті обласного бюджету передбачити субвенції кожному району у сумі 50 тисяч гривень на ці цілі. Наталія Янко у своєму виступі також  заявила про необхідність придбання швидких тестів на грип. Вона зауважила, що потужностей вірусологічної лабораторії, що працює на базі Держсанепідслужби в області, не достатньо.
Керівники області закликали лікарів до сесії, що запланована на 10 лютого, викласти усі свої потреби в письмовій формі для узагальнення їх управлінням охорони здоров'я ОДА з метою врахування їх при формуванні видаткової частини обласного бюджету. У ході наради визначились, що коштом обласного бюджету буде фінансуватись закупка антибіотиків для лікування складних форм грипу, а також профілактичні заходи з метою недопущення другої хвилі епідемії. Керівник головного представницького органу області Ігор Палиця також закликав чиновників від медицини подбати про роз'яснювльну роботу серед населення про перші симптоми грипу, заходи їх запобігання та лікування. Він наголосив на необхідності виготовлення відповідних агіток для розповсюдження в освітніх та соціальних закладах області, а також рекомендував профільному управлінню виконавчої влади подбати про виготовлення соціальної реклами на місцевих телеканалах про симптоматику грипу. Також Ігор Палиця звернувся до керівників фармацевтичних підприємств з проханням не робити націнок на ліки та дати можливість закупити препарати для лікування пневмоній за цінами виробників.

 

Інформаційна довідка

ГУ Держсанепідслужби у Волинській області:

Станом на 5 лютого 2016 року захворюваність грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями серед населення  області залишається на високому рівні, епідемічний поріг перевищено в 2,2 рази. При цьому  протягом останнього 05 тижня кількість хворих дещо  зменшилась, захворіло  14667 осіб, що на 1063  особи менше  попереднього тижня. Протягом 05 тижня госпіталізовано – 475 хворих ( проти 553 за попередній тиждень), з них 284 (60%) – діти до 17 років. Кількість  випадків тяжких гострих респіраторних інфекцій  протягом п’ятого  тижня зменшилась в півтора  рази (94 випадки проти  148).
             Перевищено епідемічні пороги в усіх  районах та містах області, (крім Локачинського та Маневицького  районів). Найвища захворюваність в  Горохівському та  Ковельському районах, де епідемічні пороги перевищено відповідно в 4 і 5 разів. Також за останній тиждень вперше  перевищено епідемічний  поріг  в  Рожищенському районі – на 45%.
             На даних  адміністративних територіях запроваджено  додаткові протиепідемічні заходи, в тому числі органами місцевих адміністрацій застосовано обмежувальні заходи. Тимчасово  призупинене навчання в загальноосвітніх школах та  в дошкільних  навчальних закладах (всього 641заклад), поновлено  навчання в  48 закладах.
           За оперативними даними з початку епідемічного сезону (28.09.2015 – 05.02.2016 року) в області  зареєстровано більше  106 тис.  хворих на грип та ГРВІ, перехворіло 10 % населення.
            Із загальної кількості захворілих 61 % становлять діти віком до 17 років, перехворіло 29  % дитячого населення. За цей же період госпіталізовано 3,5 тис. хворих, 66% з яких  діти  до 17 років.            
             Захворюваність в січні  епідсезону 2015 – 2016 рр. в 3 рази  перевищує рівень аналогічного періоду минулого епідемічного сезону (51035 хворих в 2016 році проти  16515 в 2015 році). При цьому  відсоток захворілих в 2016 р.  дітей нижчий  на 15% від  попереднього року, внаслідок  обмежувальних заходів,  запроваджених  органами місцевого самоврядування по рекомендації Держсанепідслужби.
             З початку епідемічного сезону за оперативними даними зареєстровано 2  вірусологічно підтверджених летальних випадків від гриппу, інші зразки – досліджуються.
             Проведений аналіз летальних випадків показав, що за медичною допомогою своєчасно звернулася 44% померлих, 55% належали до груп ризику по супутніх захворюваннях, всі померлі не мали щеплень проти грипу.
              Проводиться моніторинг  захворюваності в  середніх навчальних закладах, ПТУ області.  У жодному  з них навчання не припинялося,  так як відсоток хворих не  перевищує 10-12%. У вищих навчальних закладах – канікули. 
   Лабораторією ДУ "Волинський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України"  з почату епідсезону проведено вірусологічних обстежень у  172 хворих на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип. За результатами виділено  від 17 хворих та 2 пробах секційного матеріалу вірус пандемічного  грипу  А(H1N1), який  є домінуючим в епідсезоні 2015-2016 рр.  
            З 40 тижня 2015 року (початок епідемічного сезону грипу) Держсанепідслужбою області проводиться щотижневий оперативний моніторинг епідемічної ситуації щодо захворюваності грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями, а з моменту загрози  ускладнення епідситуації – щоденний моніторинг.
     
  Відео