Ігор Палиця: "Сильна область - це сильні громади"Сьогодні голова обласної ради Ігор Палиця зустрівся з лідерами ОТГ, які перемогли на виборах 29 жовтня.

Вже на самому початку розмови він закликав самоврядців до активної роботи на розвиток територій. "Політика закінчилася 29 жовтня в день виборів. Далі треба працювати на громаду,  незалежно від кольору політичного прапора. Ніхто не повинен змушувати вас до захисту партійних інтересів. До політики повернемося перед наступними виборами.    Сильна область -- це сильні громади", -- додав голова облради.

Він закликав голів ОТГ   проаналізувати проект державного бюджету на наступний рік та надати пропозиції в обласну раду, щоб важливу інформацію з місць можна було  довести до відома народних депутатів України перед тим, як вони голосуватимуть за головний кошторис країни. Окремі голови уже знайомилися з   контрольними позиціями державного бюджету.  "В нас усіх є великі ризики. Скажімо,   попередньо зазначалося, що до бюджетів ОТГ буде спрямовано 60% надходжень від ПДФО, але маємо інформацію, що в наступному році може залишитися всього   20%. Чув і про спроби скоротити  доходи від акцизних зборів", - без особливого оптимізму ділиться враженнями голова Любомльської ОТГ Роман Ющук.

 У керівників є питання й до фінансування галузей освіти, охорони здоров'я та утримання закладів соціальної сфери.

Голова обласної ради погоджується, що нинішній період -- важкий, але пропонує очільникам громад проаналізувати всі можливості наповнення бюджетів і, головне, працювати на залучення інвестицій.  "Треба  створювати максимальні умови та підтримку того, чим займаються люди. Для поліських районів, скажімо, актуальне ягідництво. Тут варто розуміти, що ціна ягоди, проданої восени чи взимку, набагато вища від тієї, що реалізована в сезон. Що    треба для того, аби люди могли продавати ягоди за вищою ціною? Холодильні  установки для зберігання.Треба  запускати такі проекти, а до їхньої підтримки долучатиметься й обласний бюджет. Можливо, варто будувати великі ферми в ОТГ. Будемо разом залучати інвесторів", -- запевняє Ігор Палиця

Він зауважив, що новообраним головам та їхнім командам варто вже починати працювати з пропозиціями до обласного бюджету на наступний рік. Крім того, голова облради  пропонує створити на рівні   області   структуру, яка проводила би навчання для лідерів ОТГ щодо практичного  виконання завдань, які покладаються на ці порівняно нові адміністративні утворення.