Ігор Палиця пропонує висловити недовіру міським головам Ковеля, Нововолинська та Володимира-ВолинськогоГолова облради Ігор Палиця на початку сесії запропонував обговорити ситуацію, яка склалася з виплатою зарплат та стипендій в закладах профтехосвіти, оскільки викладачі та студенти приїхали до ради на акцію протесту.  

Рада заслухала інформацію директора департаменту фінансів ОДА Ігоря Никитюка. Він повідомив, що, згідно із законодавством, заклади профтехосвіти , які знаходяться в містах обласного значення, фінансуються з місцевих бюджетів, решта -- з обласного бюджету. Пізніше були прийняті зміни до Державного бюджету, якими передбачили фінансування ПТУ з обласного бюджету за рахунок стабілізаційної дотації з державного бюджету в сумі 14,8 млн грн. Але відповідний Закон не підписаний Президентом і, водночас, не заветований ним. Постанова Кабміну, якою передбачено розподіл стабілізаційної дотації не погоджена Бюджетним Комітетом ВРУ. Тому виникли борги перед працівниками та студентами лише 5 закладів профтехосвіти Ковеля, Нововолинська та Володимира-Волинського. Тим часом, Ігор Никитюк заявив, що в містах є можливості фінансувати профтехосвіту упродовж 2--3 місяців, але керівники не роблять цього.

  "Я так розумію мери міст порушують законодавство, -- вважає голова облради Ігор Палиця. -- В залі присутній прокурор області. Потрібно вирішувати ці питання. Люди написали заяви за власний рахунок, щоб приїхати сюди. Міські ж прокуратури зайнялися ними, а не керівниками міст, які порушують закон". Депутат Валерій Діброва нагадав, що вчора на засіданні бюджетної комісії було доручено запросити мерів міст обласного значення та заслухати їх стосовно ситуації, що склалася. Ігор Палиця повідомив, що мерів кличуть на кожну сесію, але сьогодні вони проігнорували запрошення. Голова облради дав доручення апарату обласної ради з'ясувати причини відсутності градоначальників на сесії обласної ради. "Те, що мери проігнорували наше засідання -- не правильно", -- категорична в своїй позиції голова бюджетної комісії облради Людмила Кирда. Голова облради запитав, чи є в залі народні депутати України, які голосували за Державний бюджет, через який виникла нинішня ситуація. Їх також в залі не виявилося. Між тим, нагадуємо, що до раніше профтеосвіта фінансувалася з Державного бюджету.

Під час засідання представники профтехосвіти вигукували емоційні заяви. Голова облради закликав їх до конструктиву.

Ігор Палиця повідомив, що депутати проведуть переговори з мерами міст та з'ясуюють, скільки вільних залишків готові виділити міста на фінансування профтехосвіти, а потому визначитися з виділенням коштів з обласного бюджету. Святослав Кравчук пропонував підтримати пропозицію голови облради. "Облрада не може бути заложником недопрацювань Уряду та Президента", -- вважає депутат. Він також закликав ОДА вести роз'яснювальну роботу з представниками профтехосвіти та мерами міст. Ігор Никитюк повідомив, що міста навіть не включили ПТУ в свою мережу, мотивуючи тим, що держава не передала їм майнових комплексів, якими користуються заклди профтехосвіти.

Ігор Палиця повідомив людям, що міста мають кращі бюджети, ніж обласна казна.

"Ми будемо ділити всього 67 млн грн вільних залишків. В містах набагато краща ситуація, ніж в нашому бюджеті. Хоча в   мене питання до ОДА, чому досі немає проекту змін до обласного  бюджету, який передбачає    розподіл  вільних залишків. Ви чекаєте, поки ми приймемо ваші програми? Ми не будемо приймати ваших програм! Бо самі знаємо, як розподілити кошти", -- заявив ОДА Ігор Палиця.

В ході засідання з'ясувалося, що міський голова Ковеля не відповідає на телефонні дзвінки, бо перебуває на нараді, а мери Нововолинська та Володимира-Волинського лікуються.

Сергій Слабенко запропонував оголосити перерву в засіданні сесії та розробити проект рішення, яким вирішити існуючу проблему.

Голова облради запропонував виділити кошти  з обласного бюджету на виплату зарплат та стипендій в профтехосвіті упродовж двох місяців, а заодно прийняти звернення від обласної ради до депутатів місцевих рад, щоб ті оголосили недовіру очільникам своїх міст. Депутати вирушили на десятихвилинну перерву.