Ігор ПАЛИЦЯ: «Ми не будемо нікому давати права розкрадати цю область»Відео-звіт з прес-конференції голови обласної ради Ігоря Палиці

Прес-конференція у цитатах


  КП «Волиньприродресурс» -- адміністативний "СТОП". Успішне комунальне підприємство -- політика? 
"Команда фахівців обласної ради зробили все можливе і неможливе для того, щоб  КП "Волиньприродресурс"  працював на результат для області. В підсумку ми досягли того, що комунальне підприємство отримало ліцензію на 20 років на видобування міді, бурштину та торфу. Мені потім пояснювали: "Ти ж розумієш, якби ти намагався отримати ці ліцензії на приватні підприємства, то було би набагато менше питань.  На успіхах комунального підприємтва ви будете робити політику, показуючи, що прибутки йдуть у бюджет і ви витрачаєте  їх  на школи та садочки. Тобі цього ніхто не дасть зробити.
Але ми  зробили перший крок та отрималаи ліцензії.  Потім  прийшла прокуратура та НАБУ. Я не розумію, що вони шукають замість того, аби допомагати.    Ніхто закону порушувати не збирався. Кримінальні справи  ніяким чином не гальмують роботу "Волиньрприродресурсу". Обшуків у мене не було, але я попередив батьків, що  таке можебути і в шість ранку і в сім. Ми готові до всього, бо в мене совість чиста".
 "Що робити далі? Фахівці знають, де знаходиться бурштин, а де  --торф і мідь. Вже маємо інфомацію, що  на Волині прекрасні поклади міді. Є інвестори з Китаю та Польщі, які мають бажання заключати договори з підприємством. Поклади міді набагато більші, ніж поклади бурштину. Ми  прийшли до виконанвчої влади: "Підпишіть, будь ласка, документи на розробку проекту видобутку бурштину, видобутку міді.  Там  чекають 30 днів, а потім відписують -- поїдьте туди, принесіть те не знаю що... Це  вже триває півроку.
Сьогодні "Волиньприродресурс" пішов в суди, щоб через цю інстанцію змусити профільні управління області (а це лісове управління, управління водного господарства, управління держгеокадастру) зробити свою роботу. Навіть голови сільських рад, які готові укладати договори з "Волиньприродресурсом" сьогодні залякані. В Києві бояться, що тут щось вдасться зробити".


"Я сьогодні заявив на сесії обласної ради, всім вам хочу підтвердити і Гунчику в тому числі: я готовий відразу на наступний день після того, коли будуть всі дозволи підписані написати заяву про відставку з посади голови обласної ради. Стану рядовивм депутатом. Хай БПП собі керує. Я не хочу, щоб область стала заручником Києва, чи представників Києва. Ми півроку стоїмо на місці, бо нам ніхто не хоче допомагати. Тому  би поступився посадою представнику "Солідарності" -- хай тільки підпишуть дозволи, щоб область могла заробляти. Така сьогодні ситуація".
"Коли ми отримали ліцензії, я вважав, що цього достатньо  та заявляв, що  від діяльності підприємства мінімум 500 млн грн  поступить в бюджет . Але голова ОДА має підписати дозвіл на відведення земель, лісове управління -- на відведення лісу.   Водники -- на використання водних ресурсів. На всіх цих питаннях стоїть адміністративний незаконний "СТОП".    Не дають працювати керівники обласних державних структур, голови РДА  і залякують селян. Не треба в області забирати право заробляти кошти".

 

Про навчання російських військових на території Білорусії

 "Я хочу порадити всім   припинити лякати і перестаньте слухати лякалки. В нас нема небезпеки. Нападуть, будемо розбиратися, а лякати людей, аби відволікати  від економіки,  від проблем з навчанням не варто.  Я не вірю, що буде якась проблема зі сторони Білорусії. А, не дай Бог, таке станеться, то повірте мені і "Варта порядку", і всі "Самооборони" та атовці разом зі мною будуть захищати Волинську область так, як це було в Одесі. А де буде поліція, "Альфа" та національна гвардія, ми побачимо. Не лякайте себе раніше часу".

 Не вникаю в роботу  митниці

"Коли призначили   Віктора Кривіцького, то він   заходив до мене в кабінет.  Я представляв його на сесії  обласної ради і більше не бачив.   Я був задоволений тим, що на митниці є перевиконання і поступають кошти на дороги.
Натупного разу почув про Кривіцького, коли його затримала прокуратура.  Що би там не було, але затримувати керівника митниці і везти його, як собаку, в поліцейській машині, це -- не припустимо. Якщо хтось його хотів так залякати, то, на мій погляд, це -- дуже негарний випадок. Сподіваюся, що чесний суд по справедливості розбереться в ситуації.
Я не  вникаю у  роботу митниці  спеціально, щоб потім не сказали, що Палиця хоче "кришувати" митницю. В мене нема питань до керівника митниці, крім теми перевиконання плану".

 Перенатальний центр майже завершений 

 

"Віктор Чорнуха може розповісти, на скільки затримувалися тендерні проедури  тільки для того, щоб не дати завершити об'єкт до 1 вересня.  Я думав, що достатньо виділити грошей і все буде зроблено. Виявляється цього не достатньо, бо не всім цього хочеться. Затягнулося так само, як з будівництвом доріг. Так само, станом на перше вересня   не побудовані туалети.  За тендерні процедури, на жаль,  відповідають управлінням ОДА. От і вся історія. 
  В мене  є домовленість з Прем'єр-міністром  про 45 млн грн з державного бюджету на обладнання в перенальний центр і він пообіцяв, що ці кошти будуть виділені до кінця місяця.  Чекаємо рішення бюджетного комітету ВРУ".  

 

 Треба зробити якусь таку роздзинку, щоб люди хотіли їхати до  нас

 "На місці центрального ринку має бути площа. Як в Кракові,  чи у Вроцлаві.  Там повинні бути крамниці ремісників та митців. Нам треба зроби якусь таку роздзинку, щоб люди хотіли їхати до Луцька.
Даю слово, в мене не те, що торгововго центру, а крамничики навіть не буде. Готовий допомогти зробити бруківку, фонтани. Готовий долучатися разом з іншими бізнесменами до благоустрою.
Все місто страждає від того, що маємо зараз, бо не можна прогулятися нормально, не працюють так як треба готолі, ресторани, крамниці, бо  туристи не приїздять і не залишають тут кошів. На місці нинішнього ринку  не повинно бути ніяких торгових точок, схожих на ниніншні.  Але позбавляти людей права працювати не можна і їм треба дати місце на Львівській ".
"Я дуже розчарований тим,  що  відбуваєься на Світязі. Не можна розбазарювати землю біля Світязя. Розумію, що атовцм закон передбачає виділяти землю де, вони хочуть, але Світязь – унікальна земля. Чому не  вийшло в Криму, а  вийшло в Анталії? Бо в Анталії Уряд сказав: "Ні, роздаванню по 10 гектарів, чи по гектару. Має бути інвестиційний проект, в якому будуть враховані готелі  і все інше. Біля Свтязя все розірвано на стільки, що великі інвестори туди не підуть. Поки не наведемо порядку із землею, то там не буде ладу".
 Грошей дуже багато, але всі бояться нестабільності
"Нам вдалося  домовитися про  німецьке обладнання для дитячої лікарні на 5 млн євро. Ведемо перемовини з поляками по міді. Ми виходимо на прямі контакти из Арабськими Еміратами  щодо будівництва  заводів   ювелірних виробів. Сьогодні на Волині прекрасний інвестиційний клімат. Всі готові вкладати кошти , але чекаємо, що прийме Верховна рада. Євпропейські банки "пухнуть" від грошей  і вони готові вкладати в українську економіку. Чому сюди не йдуть європейські гроші та інвестиції? Бо сидять у Верховній Раді депутати і   приймають нові закони  про нові поліції, про НАБУ, які мають повноваження перевіряти. Всі хочуть йти сюди. Всі зі мною зустрічаються і розмовяють. Грошей дуже багато, але всі бояться нестабільності".

 Я -- не такий,  я – інший.

"На жаль, обласна рада не має таких повноважень, як голова ОДА. Наша робота полягає в тому, щоб приймати документацію, аналізувати її та готуватися до сесії. Тому я не вважаю за потрібне постійно сидіти на робочому місці,  яке на третьому поверсі. Тут є апарат та заступники, які слідкують за документообігом. А я їджу і вибиваю по копійці, щоб сюди прийшли інвестори. За два роки роботи в обласні раді я не взяв жодної копійки зарплати ". 
"В моєму розумінні працювати -- це там, де можна хоч щось зробити для області,  в той час коли не має грошей вирішити хоча 5% існуючих проблем".
"Якщо в мене будуть інвестиційні робочі питання в Швейцарії, то буду в Швейцарії, якщо  --  у Відні, то буду -- у  Відні. Я буду вирішувати проблеми там, де їх можна вирішити. Ні в кого питати не буду,  а якщо людям не подобається, то вони мене більше не вибируть і все".  
"Я бачу своїм завданням зробити все, щоб область була самодостатньою і мала максимально необхідний бюджет для розвитку. Не для латання ям на дорігах, а для будівництва якісних доріг, шкіл садочкків. Якщо хтось думає, що я буду сидіти  в кабінеті, спілкуватися з журналістами та підписувати папірці, то він помилаяється. Я -- не такий,  я – інший. Моє ставлення до людей ніколи не залежатиме від політики.  Вчора були одіозні "регіони", а завтра такою буде -- "Соліданість".   А може --  БЮТ, або  --  УКРОП?  В кожній партії є люди порядні  і не порядні". 
"Я -- не всі партії.  Якщо в УКРОПі буде не все морально, то не буду в УКРОПі" .
" Прийом громадян проводять представники облради, фонду"Тільки разом"  та заступники. 99%  звернень людей про  матеріальну допомогу і команда фонду над цим працює. Якби всі бізнесмени давали такий же відсоток, як даю я, то  на Волині мали би допомогу, всі хто цього потребує".
"Я ніколи жодної копійки не заробив на бюджетних коштах. Краще   матиму одну гривню, ніж зароблю ще 5 з бюджету, навіть, якщо й чесно. Це мої життєві принципи".
"Мені вдалося не дати розікрасти обласний бюджет, мені вдалося змінити принципи  роботи депутатів. Ми не будемо давати нікому права розкрадати цю область. А якби в мене були повноваження підписати дозволи "Волинсьприродресурсу" на розробку проекту землеустрою (те, що боїться  зробити голова ОДА), то я би це зробив. Розбирався би з законом сам, а людям би дав би працювати. Покищо нам двері децентралізації привідкрили, але до кінця не відкрили. Але ми завершимо те, що почали".