Григорія Недопада обрали головою опікунської ради КП "Волинський обласний госпіталь ветеранів війни" ФОТО.  Сьогодні відбулось перше організаційне засідання опікунської ради при комунальному підприємстві "Волинський обласний госпіталь ветеранів війни" за участі голови обласної ради Григорія Недопада, його радника Михайла Імберовського, начальника  відділу по Волинській області Міністерства у справах ветеранів Андрія Омельчука, голови Волинської обласної спілки ветеранів Афганістану Григорія Павловича, директора міжнародного благодійного Фонду «Європейський дім», ветерана АТО Юрія Дмитрука та інших її членів.

Директорка КП "Волинський обласний госпіталь ветеранів війни" Тетяна Масікова зауважила, що створення цього консультативно-дорадчого органу зумовлене  необхідністю напрацювання алгоритму подальших спільних дій керівництва обласної ради, ветеранських об'єднань та представників госпіталю щодо вирішення проблемних питань, які виникли у зв'язку зі змінами в підходах до ветеранської медицини, які відбулись внаслідок медичної реформи.

"Ветеранської медицини, як такої не було. На амбулаторному рівні це були профілактичні огляди та диспансерний принцип. На етапі стаціонарної допомоги була комплексна медична допомога. Тобто, якщо поступав на лікування пацієнт - ветеран АТО, ми намагались за ті 14 днів його оздоровити максимально та пролікувати одразу декілька захворювань, які ми у нього виявляли. Відтепер сімейний лікар пише направлення на лікування лише одного захворювання і відповідно до протоколу, йому надається лише одна медична послуга та лікується лише ця недуга. А якщо хворий хоче обстежитися додатково, то це йде уже поза пакетом НСЗУ, а тому пацієнт змушений платити за це зі своєї кишені, або лягати на лікування повторно вже за цим пакетом послуг. Це породжує чималу кількість претензій та скарг від ветеранів АТО, яких обурює такий стан справ", - наголосила вона.

Голова обласної ради Григорій Недопад зауважив, що знайомий із цією проблематикою та запевнив, що головний представницький орган краю не стоїть осторонь її вирішення. Він нагадав, що на одній із попередніх сесій Волиньрада прийняла звернення до Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства у справах ветеранів України щодо недопущення погіршення медичного обслуговування ветеранів війни у 2021 році.

"Питання відкрите й актуальне. Я думаю, що з цього приводу ми повторно будемо звертатися до профільних Міністерств, адже велика частина коштів має бути компенсована з обласної казни, а обласний бюджет за підсумками 2020 року не виконаний, тому ми цього зробити не зможемо", - зауважив він.

Тетяна Масікова також озвучила і ряд інших питань, які залишаються відкритими у зв'язку із реформуванням медицини.

"НСЗУ не контрактує послугу зубопротезування, відтак у мене виникає запитання, чи наше стоматологічне відділення надалі функціонуватиме із зубопротезним кабінетом чи я його повинна закрити, адже тамтешні працівники наразі навіть не заробляють собі на зарплату. Не фінансує НСЗУ й психологічну допомогу, а психологи для реабілітації бійців, які повернулись з АТО - вкрай потрібні. Відкритим також залишається питання із придбанням дороговартісних медикаментів  для лікування ветеранів", - наголосила вона.

У ході обговорення члени опікунської ради схвалили пропозицію новообраного голови цього дорадчого органу Григорія Недопада - до квітня цього року організувати та провести розширену нараду на державному рівні за участі керівників профільних Міністерств, бюджетного комітету Верховної ради, представників ветеранських організацій та спілок, а також усіх 30-ти госпіталів ветеранів війни, які є в Україні, з метою вирішення проблемних питань щодо подальшого функціонування ветеранської медицини.

"Ми маємо довести, що ці послуги, які сьогодні не фінансуються  - вони не є одноразовими чи короткостроковими, адже у них буде необхідність упродовж багатьох подальших років. А тому нам необхідно домогтися їх включення в пакет НСЗУ", - резюмував голова обласної ради.

Довідково:

СКЛАД опікунської ради при комунальному підприємстві «Волинській обласний госпіталь ветеранів війни» Волинської обласної ради

Недопад Григорій Вікторович           - Голова Волинської обласної ради (за згодою);

Омельчук Андрій Ростиславович - Начальник відділу по Волинській області Міністерства у справах ветеранів (за згодою);

Імберовський Михайло Юрійович- Радник Голови Волинської обласної ради (за згодою);

Павлович Григорій Григорович-Голова Волинської обласної спілки ветеранів Афганістану (за згодою);

Тарасюк Тетяна Анатоліївна -  Юрист, співзасновник приватного

підприємство «Медкрафт» (за згодою);

Дмитрук Юрій Олексійович - Директор міжнародного благодійного Фонду «Європейський дім», ветеран АТО (за згодою);

Михайліченко Марк Володимирович -     Підприємець, ветеран АТО (за згодою);

Яцина Андрій Мар’янович - Директор ДП «Поліське лісове господарство»,

ветеран АТО (за згодою);

Лонюк Людмила Віталіївна -  Голова Волинського обласного Фонду «Дитяча місія. Україна.» (за згодою);

Андрійчук Лариса Володимирівна  - Журналістка філії АТ «НСТУ» «Волинська регіональна дирекція» (за згодою);

Гайгель Степан Степанович - Священик ПЦУ (за згодою);

Николайчук Інна Олексіївна -            КП «Волинський обласний госпіталь ветеранів війни» Заввідувачка відділенням;

Милянчук Надія Федорівна - КП «Волинський обласний госпіталь ветеранів війни», секретар.