Григорій Недопад взяв участь в урочистому засіданні вченої ради Лесиного вишу



Сьогодні у Волинському національному університеті ім. Лесі Українки відбулось урочисте засідання вченої ради, присвячене 150-літтю від дня патронеси вишу та Дню університету. Урочиста академія відбулась за участі  голови обласної ради Григорія Недопада, першого заступника очільника ОДА Сергія Мовенка, заступниці Луцького міського голови Ірини Чебелюк, Генерального консула Республіки Польща в Луцьку Славоміра Місяка, Митрополита Луцького і Волинського Михаїла, ректорату, професорсько-викладацького складу та студентства вишу.
Очільник головного представницького органу області Григорій Недопад у своєму вітальному слові пригадав роки свого студентства у цьому університеті та високо оцінив роботу тутешніх педагогів та науковців.
"Тут працює чудовий професорсько-викладацький склад, який омолоджується, оновлюється , досягає нових вершин, - зауважив він. - Тішить те, що у Лесиному виші організовано низку цікавих та змістовних заходів до 150-річчя від дня народження Лесі Українки. Депутати Верховної ради від Волині також долучилися до цієї роботи і винесли цю поважну дату на загальнодержавний рівень, залучивши відповідне фінансування. Ще вітаючи волинян із новим роком я наголошував на тому, що для усіх нас 2021 рік має пройти під егідою Лесі Українки, адже - це наша славна землячка, яку знають напевно в усіх куточках світу і яку цитують різними мовами. Відтак, справою честі для нас має стати популяризація величної постаті письменниці та її багатої творчої спадщини".
Окрім того, Григорій Недопад виконав приємну місію та вручив  відзнаки Верховної Ради України. Так, за сумлінну багаторічну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у розбудову держави та з нагоди 80-річчя університету нагородити Грамотами ВРУ удостоєно:
Миколу Богданюка – доцента кафедри експериментальної фізики, інформаційних та освітніх технологій, Зінаїду Самчук-Колодяжну  – доцента кафедри цивільно-правових дисциплін, Петра Бойка – професора кафедри гістології та медичної біології, а також Володимира Лажніка  – професора кафедри міжнародних відносин і регіональних студій.
Грамотами Кабінету Міністрів України нагороджено:  Жанну Вірну – професора кафедри педагогічної та вікової психології та  Аллу Альошину – професора, завідувача кафедри теорії спорту та фізичної культури. Подяки Прем’єр-Міністра України отримали: Микола Кучерепа - професор кафедри історії України та археології та Володимир Іванців - професор кафедри зоології.
 Окрім високих державних нагород, науковці університету також отримали відзнаки Лесиного вишу за участь у підготовці Повного академічного зібрання творів Лесі Українки в 14-ти томах та з нагоди 150-ліття від дня народження Лесі Українки. Так, Гравертоном Волинського національного університету ім. Лесі Українки нагороджено:
-    Марію Моклицю - професора кафедри теорії літератури та зарубіжної літератури;
Золотим нагрудним знаком Волинського національного університету імені Лесі Українки:
-    Тетяну Данилюк-Терещук  – завідувача Музею Лесі Українки;
-    Сергія Романова  – завідувача кафедри теорії літератури та зарубіжної літератури;
-    Ларису Семенюк   – вченого секретаря університету;
-    Ірину Біскуб - професора, завідувача кафедри прикладної лінгвістики;
Срібним нагрудним знаком Волинського національного університету імені Лесі Українки:
-    Антоніну Радько – старшого лаборанта Біобібліографічного відділу імені професора О. Рисака.
-    Оксану Бєлих  - доцента кафедри німецької філології;
-    Людмилу Бондарук - доцента кафедри романських мов та інтерлігвістики.