Голові ОДА висловили недовіру Попередньо  голова ОДА Юрій Погуляйко завітав до сесійної обласної ради і влаштував дискусію з депутатами обласної ради. Він звинуватив обранців громади в популізмі та  заявив, що не запрошений на сесію обласної ради. Депутати, апелюючи  до голови ОДА, запевняли, що він діє непрофесійно, як посадовець та порушує етичні норми поведінки не лише державного службовця, а й інтелігентної людини. Голова обласної ради Григорій Недопад повідомив, що керівництво ОДА на сесію запросили.

Потому Юрій Погуляйко залишив сесійну залу.

Голова лічильної комісії Володимир Бондар оголосив результати таємного голосування депутатів.  Участь в голосуванні взяли 57 депутатів. За недовіру голові ОДА Юрію Погуляйку проголосували 49 депутатів. Проти - 4, утрималися - 4  депутати.

Депутати додали до рішення Про звіт голови обласної державної адміністрації Ю. Погуляйка з питань виконання бюджету, програм соціально-економічного та культурного розвитку територій і делегованих повноважень у 2019-2020 роках пункт про висловлення недовіри голові ОДА.

Депутати голосуванням затвердили протокол лічильної комісії.

Рішення буде направлене Президентові України та опубліковане у ЗМІ.

 

Довідково:

ЗАКОН УКРАЇНИ

 

Про місцеві державні адміністрації

ст. 34

Обласна та районна ради можуть висловити недовіру голові відповідної місцевої державної адміністрації, на підставі чого, з урахуванням пропозицій органу виконавчої влади вищого рівня, Президент України приймає рішення і дає відповідній раді обгрунтовану відповідь.

Якщо недовіру голові обласної чи районної державної адміністрації висловили дві третини від складу відповідної ради, Президент України приймає відставку голови відповідної місцевої державної адміністрації.