Голова облради прозвітував перед депутатами Відео

Голова обласної ради Ігор Палиця прозвітував про діяльність ради перед депутатським корпусом. Він наголосив на зусиллях ради в минулому році  на прозорому  розподілі бюджету.

Голова облради знову заявив, що сподівається   на успішну співпрацю з Олександром Савченком, як головою ОДА в плані поліпшення соціально-економічної ситуації в області.

 Ігор Палиця подякував депутатам та КП «Волиньприродресурс» за намагання працювати успішно. «Це - підприємство всієї області, не Палиці, не Столяра, не Савченка і не Гунчика. В обласному бюджеті повинно бути достатньо коштів, щоб вирішувати всі проблеми громади. Сьогодні спілкувався з прокурором. Не можна допускати таких речей, які відбулися в Прилісненській ОТГ. Не можна чинити беззаконня таким чином. Ми розуміємо, на скільки заангажованим питанням є видобування бурштину. Комусь в державі вигідно те, що відбувається в Рівненській області. Нам же потрібні кошти в обласному бюджеті. Ми будемо виділяти сьогодні майже 50 млн грн для потреб охорони здоров’я. Це потрібно робити, бо, впевнений, що майбутнє України – це здорова нація», - зазначив Ігор Палиця.

Голова облради наголосив, що в при розподілі бюджетних видатків  при нинішньому внесенні змін до головного фінансового документу області, охорону здоров’я визначено пріорітетом. «Виділяються кошти на інфекційну лікарню 10 млн грн. Дякую також депутатам Луцька, що вони долучилися до такого фінансування. Плануємо закінчити ремонт інфекційної лікарні в цьому році, а також  закінчимо будівництво пренатального центру та доведемо до ладу психіатричну лікарню.    Понад мільйон гривень виділяємо на Волинську станцію переливання крові, йдеться про апарат для заморожування  плазми та інше обладнання. Виділяються кошти на паталого-анатомічне бюро, щоб вони мали можливості робити якісну гістологію для онкодиспансеру», - пояснив Ігор Палиця.

Голова облради сказав, що поважає право депутатів розподіляти  кошти обласного бюджету на округи, але просить звертати більше уваги на об’єкти обласної комунальної власності.

Серед пріоритетів діяльності депутатів та виконавчої влади в цьому році голова облради називає   дороги.  Він важу, що потрібно продовжити в області експеримент залучення коштів від перевиконання індикативних показників митниці  на ремонт доріг державного значення. Разом з тим, Ігор Палиця звертає увагу голови ОДА на ситуацію на те, що на митниці процвітає контрабанда.

Голова облради вкотре констатує, що грошей в обласному бюджеті мало порівняно з потребами. «Будуть гроші в обласному бюджеті, то будемо будувати школи, садочки, лікарні, дороги. Сьогодні ми не бачимо в цьому залі Володимира Гунчика. Йому  соромно дивитися вам в очі. Він загнав в суди «Волиньприродресурс», «Волиньторф» та  «Волиньоблагроліс».  Олександре Іллічу (голова ОДА) ми не працюємо на себе, а на громаду. Прошу те ж саме правоохоронні органи. Дуже хочу сподіватися, що будуть кошти від видобування бурштину та продажу торфу. Прошу нікого нам не заважати. В нас все вийде. Для мене політика – далека, але принцип такий, що в раді повинно бути представництво політичних сил. Але ми всі працюємо на результат. Сподіваюся, що цей рік буде продуктивнішим, ніж попередній», - прогнозує Ігор Палиця.

Депутат обласної ради Михайло Бегаль закликав голову облради звернути увагу на те, що при розподілі бюджетних видатків фінансові вливання отримують ті райони, де представлені депутати, які формують більшість в облраді. У відповідь голова запропонував пану Бегалю ходити на засідання бюджетної комісії та погоджувальну раду.

Крім того,  депутат Бегаль  говорив про проблеми колишньої залізничної лікарні. «Мені шкода коштів обласного бюджету, які вкладені в цей заклад. Його потрібно було приєднати до Ковельського МТО. Але дякую за кошти виділені на охорону здоров’я. Ряд закладів оживуть», - підсумував сказане депутат.  

Ігор Палиця вважає, що з ковельською лікарнею в облраді поступили правильно, адже люди залишилися з роботою. Нагадуємо, на баз закладу діє хоспіс на 50 ліжок та поліклініка. «Для   поліклініки ми  дали рік  для тго,  щобвони могли показити результат», - додав голова облради.

Костянтин Зінкевич задавав питання стосовно політики. Він стверджує, що на погоджувальну раду не запрошують очільника фракції «Самопоміч» і просив голову врегулювати цю ситуацію. Ігор Палиця відповів, що за його інформацією  Борисові Бабійчуку телефонують, однак він не відповідає на дзвінки.

Людмила Кирда задала питання щодо призначення директора санаторію «Пролісок». Голова відповів, що не втручається в роботу конкурсної комісї, яка опікується питаннями кадрів. Разом з тим, йому відомо, що на посаду директора оздоровниці претендує троє людей.

Сергій Слабенко дорікав голові обласної ради в тому, що він тримає певну дистанцію і  не спілкується з ним, як депутатом. «Яким чином мені зрозуміти, коли Ви хочете зі мною зустрітися. Я з понеділка на місці, Ви не заходите. Свій графік робочий  я формую так,  як вважаєю за потрібне. Якщо мені треба бути в Києві, - я буду в Києві.   Світ сучасних комунікацій дає можливості мені вирішувати всі питання, не сидячи в кабінетті. Коли я на місці – підходьте», - відповів голова облради.

Святослав Кравчук сказав, що звітний рік був не простий. «Ми не змогли знайти компроміс між двома гілками влади. Попередній голова ОДА не зрозумів, що нинішня рада працює по-іншому, але позитивні результати в роботі  є. Хочу подякувати за нинішній розподіл бюджету. Добре, що левова частина коштів йде на потреби обласних комунальних закладів.  Зміна голови бюджетної комісії дала результат. Дякую Ірині Вахович за хорошу роботу. Прошу вас, Ігоре Петровичу, підтримувати її ідеї», - зауважив пан Кравчук та запропонував взяти звіт голови облради до відома.

 Цю пропозицію підтримали більшість депутатів.