Голова обласної ради висловив подяку благодійниці з НімеччиниНа Волині перебувала голова Німецького Фонду "Чорнобильська допомога" (м. Хільдесхайм, Німеччина) Ріта Лімрот. Ця благодійна організація  протягом останніх років надає безкоштовну допомогу Волинському обласному дитячому територіальному медичному об’єднанню. 26 жовтня  пані  Лімрот привезла   нове сучасне медичне обладнання від відомих   виробників, яке було придбано в Німеччині завдяки зібраній Фондом гуманітарній допомозі. Це --  нова медична апаратура (мікроскоп Optics Carrier M525 OH4/F20/CT20); операційний ендоскопічний нейрохірургічний набір фірми Karl Storz;   хірургічний інструментарій (для ЛОР, мікрохірургічних та нейрохірургічних втручань); інший медичний інструментарій та обладнання (дерматоскоп, відсмоктувач,тонометри, крапельниці, помпи інфузійні, гіпс-бандажі,тощо).  

 

Це медичне обладнання буде використано у Волинській обласній дитячій клінічній лікарні для забезпечення спеціалізованої стаціонарної допомоги ІІІ рівня всім маленьким жителям Волині, дозволить розширити спектр хірургічних втручань при різних патологіях та покращить якість хірургічної допомоги всім хворим, які лікуються в закладі.

Генеральний директор закладу Сергій Ляшенко не приховує приємних емоцій: "Мікроскоп дуже хороший . В західному регіоні України взагалі немає такого обладнання.  Чимось  схожим може похвалитися столиця. А в  нас інструментарій для нейрооперацій  не оновлювався з радянських часів".

 Всього ж з початку співпраці заклад отримав понад 1 млн євро благодійної допомоги з Німеччини.  

"Перше знайомство відбулося 6 років тому, -- пригадує Сергій Ляшенко. -- Ми таємно вночі провели пані Ріту до нашого закладу і показали апарат УЗД 1989 року випуску, який в свій час подарувала дружина Шрьодера. Пані Ріта  пообіцяла, що наступного дня  в нас буде нова Toshiba". Так і було".

 До слова, нещодавно привезену апаратуру вже спробували в роботі.  27 жовтня в лікарні було проведено складну операцію  на середньому вусі.   Щоправда, оперував  старший науковий співробітник  дитячого відділення ДУ "Інститут отоларингології ім. проф. О.С.Коломійченка НАМН України Борис   Миронюк . Наявність двох незалежних окулярів у мікроскопі та виведення зображення на монітор дозволяли нашим хірургам бути активними учасниками при проведенні оперативних втручань, а також долучатися до вивчення методик оперативних втручань за посередництвом монітора.

 

Відео

 

Пані Ріта Лімрот обіцяє й допомогти нашим лікарям у плані підвищення кваліфікації та посприяти у стажуванні в клініці Ганновера. Про це вона заявила на зустрічі з першим заступником голови обласної ради Олександром Пирожиком та керівником фракції УКРОП в облраді Вячеславом Рубльовим. Вона дуже тепло відгукується про волинських лікарів і сподівається, що з новим керівництвом  у Волинському обласному дитячому територіальному медичному об’єднанні будуть нові підходи до співпраці. "Для нас важливо, щоб обладання, яке ми постачаємо,   працювало  в лікарні для дітей, а не продавалось кудись інакше", -- дуже дипломатично висловилась пані Ріта, натякаючи на проблеми з попереднім керівництвом закладу.

Депутати обласної ради пообіцяли, що вся благодійна допомога, яка приходить до наших лікарень працюватиме тільки за цільовим призначенням. "Конкретно в дитячій лікарні ситуація стабілізується найближчим часом. Ми розуміємо, що чимало проблем залишилося в спадок від попередньго керівника", -- зазначив Олександр Пирожик.

 

 

 "Ми будемо   міняти тих головних лікарів,    які не займаються своїми функціями. Зараз започатковується  нова генерація керівників, яких обирають колективи", -- додав Вячеслав Рубльов.

 Вячеслав Рубльов також передав пані Лімрот вітання від голови обласної ради Ігоря Палиці та вручив Подяку від нього. "Висловлюю Вам глибоку вдячність за багаторічну діяльність, спрямовану на зміцнення здоров’я маленьких волинян. Дякую за небайдуже ставлення до проблем українських дітей  . Ваш приклад показовий для наших благодійників . Нехай ваша доброта і щедрість повернеться для Вас сторицею", -- йдеться в Подяці від очільника головної представницької влади Волині.