Голова обласної ради із робочим візитом відвідав територіальні громади ВолиніПід час робочої поїздки голова обласної ради Григорій Недопад, начальник відділу з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та землями комунальної власності Михайло Імберовський та керуючий справами апарату обласної ради Дмитро Дубняк відвідали заклади комунальної власності Шаччини, Любомльщини та Рожищенщини.
На території Шацької громади керівники обласної ради побували у «Волинському обласному санаторії «Лісова пісня». Гості оглянули матеріально-технічну базу закладу та обговорили проблему добудови спортивно-оздоровчого комплексу з басейном, зведення якого почалося ще 30 років тому.
«В минулому році об'єкт увійшов до переліку ДФРР, але кошти виділені не були.  До цьогорічного переліку ДФРР недобудований басейн не включили, однак наявність басейну дуже важлива для оздоровниці, адже ми зможемо привабити більшу кількість клієнтів, які купують комерційні путівки упродовж всього календарного року, а не лише у літні місяці», - зауважила тимчасово виконуюча обов’язки директора закладу Руслана Дибель.
Ще однією проблемою для керівниці «Лісової пісні» лишається подальше функціонування протитуберкульозного санаторію для дітей, що у селі Згорани колишнього Любомльського району. Нагадаємо, Волиньрада попереднього скликання прийняла рішення про  реорганізацією цієї оздоровниці шляхом приєднання до санаторію «Лісова пісня».
«У нашому колективі є бачення розвитку санаторію у Згоранах та перспективи виходу його на ринок», - переконує Руслана Дибель.
Минулоріч за кошти «Лісової пісні» були утеплені тутешні будівлі, замінені вікна та зроблено ремонт другого поверху спального корпусу санаторію. Між тим, Руслана Дибель наголошує, що цей об'єкт потребує ще чималих капіталовкладень.
«Треба віддати належне керівництву «Лісової пісні», адже, взявши на себе такий великий тягар, вони не те що не дозволили Згоранському санаторію надалі руйнуватися, а й за власні кошти утримували та покращували його стан», - прокоментував побачене Михайло Імберовський.
Майновий комплекс санаторію у Згоранах включає також приміщення школи на 345 місць, що наразі стоїть пусткою. Разом із тим, Головненська територіальна громада має проблему переповненості освітніх закладів, адже школа в Головному ще недобудована, а школа в Згоранах - перенавантажена.
«До обласної ради надійшло звернення Головненської громади щодо передачі школи Згоранського санаторію на баланс територіальної громади. Крім того, санаторій розташований на березі прекрасного озера Пісочне, а відтак там також можна оздоровлювати волинських дітей. Ми разом із депутатським корпусом обласної ради будемо міркувати, як прийняти найефективніше рішення, щоб на обласному бюджеті не було зайвих витрат і щоб зменшити фінансове навантаження на «Лісову пісню», яка власним коштом утримує усю тамтешню інфраструктуру. Тому зараз розглядаємо кілька варіантів розвитку подій і я думаю, що вже найближчим часом депутатам будуть запропоновані відповідні рішення, аби зберегти та вдихнути нове життя у цей заклад ", - зауважив голова обласної ради Григорій Недопад.
В рамках робочого візиту очільники обласної ради також не оминули увагою нещодавно реконструйоване приймальне відділення Любомльського ТМО. Про хід робіт гостям розповів головний лікар медзакладу, депутат обласної ради Володимир Дибель. Він зауважив, що реконструкція приймального відділення лікарні  була здійснена в рамках національної програми «Велике будівництво».
«Вартість реконструкції – 6,2 млн грн, загальна площа нашого приймального відділення - понад 600 метрів квадратних. Зараз ми очікуємо на встановлення сучасного і високоточного комп’ютерного томографа», - підкреслив Володимир Дибель.
У ході робочої поїздки також  відвідали Рожищенську міську громаду, а зокрема, ознайомились із роботою та матеріально-технічною базою Рожищенського навчально-реабілітаційного центру для дітей з порушенням опорно-рухового апарату Волинської обласної ради. Тут на постійній основі наразі перебуває 28 дітей з Рожища, а загалом у закладі навчається 80 дітей з різних куточків області. Нагадаємо, про доцільність передачі цього об'єкту на баланс Рожищенської територіальної громади говорив керуючий справами апарату ради Дмитро Дубняк ще під час бюджетних слухань. Михайло Імберовський зауважив, що із подальшою долею цього закладу керівництво ради має намір визначатись за підсумками нинішнього візиту.
«Послухати про проблематику комунальних закладів уході бюджетних слухань - це одне, а побачити на власні очі – зовсім інше. Однак, нам треба йти в ногу з часом, адже бюджетні кошти мігрують до громад. Ми маємо заклади обласного рівня, але оскільки змінюється законодавство у зв'язку із фінансовою децентралізацією, гроші йдуть до громад. Обласна рада, головним чином, має здійснювати методичну роботу та комунікацію із профільними Міністерствами. Тобто, проводити конкретні заходи та фінансувати позашкільну освіту мають територіальні громади, а ми, як представницька гілка влади, має цю роботу координувати. Цю систему необхідно приводити у відповідність. Тому керівництво обласної ради наразі активно цим займається, аби не допустити, щоб ми втратили ці соціальні чи освітні послуги, а могли спільно із громадами їх фінансувати та утримувати», - резюмував Михайло Імберовський.