Гепрокуратура відреагувала на звернення Волиньради стосовно обвинувачених військовослужбовців 51 ОМБРУ Генпрокуратурі України розглянули звернення  Волинської обласної ради  в інтересах 22 обвинувачених військовослужбовців 51 ОМБР.
"Зазначені військовослужбовці обвинувачуються військовою прокуратурою Запорізького гарнізону Південного регіону України у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 409 КК України (ухилення від військової служби шляхом самокалічення або іншим способом).
Згідно ст. ст. 36, 340 КПК України прокурор, здійснюючи свої повноваження відповідно до вимог цього Кодексу, є самостійним у своїй процесуальній діяльності. Якщо в результаті судового розгляду прокурор дійде переконання, що пред’явлене особі обвинувачення не підтверджується, він повинен відмовитися від його підтримання.
Таким чином, зі змісту вказаних положень КПК України вбачається, що виключно публічний обвинувач у конкретному кримінальному провадженні вправі, за наявності підстав, вирішувати питання щодо відмови від підтримання публічного обвинувачення.
У відповідності зі ст. 286 КПК України звільнення від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення здійснюється судом.
На теперішній час кримінальне провадження за обвинуваченням 22 військовослужбовців 51 ОМБР перебуває на розгляді у Володимир-Волинському міському суді Волинської області. Триває судовий розгляд. Наступне судове засідання призначено на 23.05.2017.
Слід зазначити, що тривалий судовий розгляд даного кримінального провадження обумовлений значною кількістю письмових доказів, непоодинокими випадками нез’явлення учасників процесу у судове засідання з різних підстав, тощо.
Одночасно роз’яснюю, що ст. ст. 5, 6 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» передбачено, що правосуддя в Україні здійснюється виключно судами та відповідно до визначених законом процедур судочинства.
Здійснюючи правосуддя, суди є незалежними від будь-якого незаконного
впливу. Суди здійснюють правосуддя на основі Конституції і законів України
та на засадах верховенства права.
Крім того, втручання у здійснення правосуддя, вплив на суд або суддів у
будь-який спосіб, неповага до суду чи суддів, збирання, зберігання,
використання і поширення інформації усно, письмово або в інший спосіб з
метою дискредитації суду або впливу на безсторонність суду, заклики до
невиконання судових рішень забороняються і мають наслідком кримінальну
відповідальність.
Таким чином, до набрання вироками стосовно обвинувачених законної
сили вони перебувають під юрисдикцією суду та мають обстоювати свої правові
позиції виключно відповідно до встановлених законом процедур судочинства.
Прийняте рішення може бути оскаржене прокурору вищого рівня або
до суду", -
- йдеться у відповіді Волиньраді за підписом начальника слідчого управління Головної військової прокуратури Олександра Цибенка.