До показників обласного бюджету вноситимуться зміниФОТО

Сьогодні відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та цінової політики. Депутати погодили три проєкти розпоряджень голови ОДА про внесення змін до показників обласного бюджету. Відповідну інформацію надав директор департаменту фінансів ОДА Ігор Никитюк.

Зокрема, комісія підтримала проєкт розпорядження внесення змін до показників обласного бюджету на 2019 рік(погодження проєкту розпорядження, зміни обумовлені передачею цільових субвенцій з місцевих бюджетів обласному бюджету). Йдеться про збільшення доходів загального фонду обласного бюджету на загальну суму 1 млн 414 тис. грн за рахунок повернення субвенцій з місцевих бюджетів.  А саме:
- за рахунок інших субвенцій з Ратнівського районного бюджету на реалізацію об’єкта «Реконструкція навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня – дитячий садок» с.Жиричі, вул. Центральна, 100 Ратнівського району» на суму 334 000 гривень та Вишнівського сільського бюджету на реалізацію об’єкта «Вишнівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини по вул. Незалежності, 80 б в с.Вишнів Любомльського району – нове будівництво» – 80 073 гривень;
- за рахунок субвенцій на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності, що передані з
Горохівського районного бюджету на суму 200 000 грн, Боратинського сільського бюджету – 200 000 грн, Заборольського сільського бюджету – 100 000 грн, Зимнівського сільського бюджету –  500 000 гривень.
Цим же розпорядженням збільшуються  бюджетні призначення головному розпорядникові коштів обласного бюджету – департаменту регіонального розвитку та житлово-комунального господарства облдержадміністрації на загальну суму           1 млн 414 тис. грн. Ці кошти будуть спрямовані:
1) по бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету (у тому числі за рахунок коштів, що передаються із загального фонду) на суму                414 073 гривень, з них:
- за КТПКВК МБ  7361 «Співфінансування інвестиційних проєктів, що реалізуються за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку» – на 334 000 гривень;
- за КТПКВК МБ  7367 «Виконання  інвестиційних проєктів в рамках реалізації заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров'я у сільській місцевості» – на 80 073 гривень.
2) по загальному фонду обласного бюджету за КТПКВК МБ 7463 «Утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок трансфертів з інших місцевих бюджетів» на суму 1 000 000 гривень, у тому числі на реалізацію об’єктів:
- «Поточний дрібний ремонт дороги користування місцевого значення      С 030235 Липа-Богунівка Горохівського району» – на 200 000 гривень; 
- «Поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення О 030850/ О 030849 Боратин-Вербаїв-Лучиці-(ПК 30+00-ПК 36+70) Луцького району» – на 200 000 гривень;
- «Поточний середній
ремонт автомобільної дороги С 030825 (Н-22) Всеволодівка від км 0+180 до км 0+836 Луцького району» – на 100 000 гривень;
- «Поточний дрібний ремонт автомобільної дороги місцевого значення С030112 ад Т03-02 до с.Селець Володимир-Волинського району» – на          500 000 гривень.

Також буде перерозподілено видатки  у частині збільшення субвенції з обласного бюджету Ківерцівському районному бюджету на дотацію за утримання  телиць та  нетелів в особистих селянських господарствах до 2-річного віку на суму 5000 гривень за рахунок зменшення обсягу субвенції з обласного бюджету Ківерцівському районному бюджету  на дотацію власникам ОСГ, які утримують три і більше корів, на  5000 гривень.

Бюджетна комісія підтримала проєкт розпорядження Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2019 рік(погодження проєкту розпорядження, зміни обумовлені перерозподілом видатків у межах головного розпорядника коштів  обласного бюджету). В пояснювальній записці до проєкта вказано, що відповідно до звернення управління культури, з питань релігій та національностей облдержадміністрації є потреба у перерозподілі бюджетних призначень, затверджених цьому головному розпоряднику коштів обласного бюджету на 2019 рік. Зокрема, у зв’язку з проведенням урочистостей з нагоди 80-ї річниці створення області, збільшуються на 30,0 тис. грн видатки на реалізацію заходів Регіональної програми розвитку культури, мистецтва та охорони культурної спадщини в області на 2016-2020 роки. Крім того, з метою придбання та встановлення вікон в головному корпусі Волинського краєзнавчого музею, а також влаштування системи освітлення у підземеллі Кафедрального костелу Святих Петра і Павла на території державного історико-культурного заповідника у м. Луцьку, збільшуються видатки споживання загального фонду таких закладів на 310,0 тис. грн та 350,0 тис. грн відповідно. Вказані   зміни проводяться за рахунок зменшення витрат на поточне утримання Волинського академічного обласного українського музично- драматичного театру імені Т.Г. Шевченка (350,0 тис. грн) та Волинського коледжу культури і мистецтв імені І.Ф. Стравінського (340,0 тис. гривень).

Третій проєкт розпорядження Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2019 рік (погодження проєкту розпорядження, зміни обумовлені перерозподілом бюджетних призначень, встановлених двом головним розпорядникам коштів  обласного бюджету)  також підтриманий комісією. Відповідно до звернень обласної ради та відділу з питань фізичної культури та спорту облдержадміністрації є потреба у перерозподілі бюджетних призначень, затверджених цим головним розпорядникам коштів обласного бюджету на 2019 рік.
Зокрема, у зв’язку з необхідністю придбання патронів для кульової стрільби ВРЦФКСІ «Інваспорт» та матеріалів для проведення поточного ремонту КЗ ВОДЮСШ «Колос» збільшуються видатки споживання загального фонду цих закладів на 17,75 тис. грн та 70,0 тис. грн відповідно. З метою забезпечення виплати заробітної плати працівникам ОДЮСШ у повному розмірі, збільшуються видатки цього закладу на нарахування на оплату праці на 18,587 тис. гривень. Додаткова потреба в таких витратах виникла у зв’язку з виплатою лікарняних по вагітності та пологах.
Такі зміни проводяться у межах перерозподілу кошторисних призначень вказаних вище закладів фізичної культури і спорту за рахунок зменшення видатків на оплату комунальних послуг та енергоносіїв.
Крім того, у зв’язку з необхідністю придбання сучасного спортивного човна (каное-одиночка) для ОСДЮСШОР «Олімп» збільшуються видатки бюджету розвитку спеціального фонду на 70,0 тис. грн за рахунок зменшення видатків споживання такого закладу.
Відповідно до звернення обласної ради за рахунок зменшення витрат на поточне утримання її апарату на 40,0 тис. грн збільшуються видатки на реалізацію Програми підтримки фінансово-господарської діяльності підприємств та установ спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області на 2016-2020 роки у сумі 40 тис. гривень. Бюджетні призначення передбачаються на поповнення обігових коштів комунальної установи «Агенція розвитку Єврорегіону Буг». До слова, з ініціативи голови комісії Михайла Імберовського та депутата Анатолія Грицюка, на одному із засідань комісії заслухають інформацію керівника Ірини Ітані про діяльність установи.
З метою приведення обсягу видатків на реалізацію Комплексної програми розвитку галузі АПК Волинської області на 2016-2021 роки у відповідність до затверджених асигнувань на її виконання у поточному році, вносяться відповідні зміни до розподілу витрат обласного бюджету на реалізацію регіональних програм у 2019 році.