До перспективного плану вноситимуть зміни Громади у  Старовижівському районі приблизно визначилися з форматами ОТГ. В зв'язку з цим вноситимуться зміни до проекту Перспективного плану розвитку територій. Питання слухалося сьогодні на засіданні постійної комісії з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією.

Каменем спотикання в Старовижівському районі був формат майбутньої Старовижівськоської селищної ОТГ. Частина сільських рад мали бажання приєднатися до цієї громади, але не було згоди нинішньої селищної влади.  Відтепер всі крапки над "І" розставлено. Згідно з компромісним рішенням усіх сторін, рекомендовано сформувати Старовижівську ОТГ долучивши до неї Журавлинську, Поліську, Мизинську, Нововижівську та Седлищенську сільські ради. Проектом рішення також буде враховано вилучення Руднянської сільської ради зі Старовижівської ОТГ, оскільки вона увійшла до складу Смідинської ОТГ.

Поза межами ОТГ поки будуть виведені Буциньська та Соколищенська сільські ради.

Складніша ситуація виникла на Горохівщині. Там є бажання сформувати Мар'янівську ОТГ, до якої вирішила приєднатися Цегівська сільська рада. Втім, це не вигідно громаді с. Сільце, бо їхнє село за 7 км від Горохова. Природньо, що мешканці Сільця хочуть до Горохівської ОТГ.

До обласної ради на сьогоднішнє засідання комісії вони відправили цілу делегацію.

Представники громади кажуть, що їхні діти навчаються в Горохівських школах та займаються у позашкількних закладах райцентру, а до Мар'янівки їм добиратися 16 км.

Селян підтримав заступник голови обласної ради Роман Карпюк та голова комісії Анатолій Вітів.

Втім, проблеми із законодавчим механізмом, адже ОТГ формуються з міських, селищних та сільських рад, а не з окремих сіл. У Цегівській сільській раді 4 села і три з них мають намір бути разом з Мар'янівкою. Їх бажання розуміє депутат Григорій Павлович.

Заступник голови ОДА Сергій Кошарук пропонує варіанти розв'язання проблеми. Простіший шлях -- переконати цегівчан погодитися на приєднання до Горохівської ОТГ.   Ще один  варіант -  у компетенції  Верховної Ради України. Йдеться про рішення про вилучення села Сільце зі складу Цегівської сільської ради, або ж внесення змін до Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад". 

Депутати схиляються до ініціативи зі зміною Закону. На саесії рекомендовано розглянути відповідне звернення до Верховної Ради України.

Під час комісії депутати також цікавилися, чи спроможною буде Мар'янівська ОТГ, якої поки нема в перспективному плані. За інформацією Сергія Кошарука, ще не було детального аналізу ймовірних доходів цієї громади, але попередні прогнози -- доволі скептичні. Іншу думку з цього приводу має депутат  Михайло Імберовський. Він запевняє, що має інформацію про зацікавлення інвесторів у розвитку Горохівського цукрового заводу, який знаходиться на території Мар'янівки і може бути суттєвим джерелом доходів громади.