До обласного бюджету вноситимуться зміниСьогодні відбулося засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики. Депутати рекомендували на сесії підтримати проект рішення «Про затвердження звіту про виконання обласного бюджету за 2018 рік».

Потому комісія приступила до розгляду питання щодо внесення змін до обласного бюджету на нинішній рік. Спочатку депутати погодили низку змін до показників обласного бюджету, які, за погодженням з бюджетною комісією, приймаються розпорядженнями голови ОДА.

 

Сам проект «Про внесення змін до рішення обласної ради від 20 грудня 2018 року № 22/13 «Про обласний бюджет на 2019 рік» презентував директор департаменту фінансів ОДА Ігор Никитюк.

Він пояснив, що підставою для внесення змін до обласного бюджету  є зміни в показниках, затверджених розпорядженнями ОДА, а також потреба в розподілі  вільних залишків.

Сума вільного залишку становить понад 60 млн грн. Також є залишки освітньої та медичної субвенцій.

Голова бюджетної комісії Ірина Вахович запропонувала підтримати проект внесення змін до обласного бюджету з врахуванням пропозицій, узгоджених з більшістю депутатів.

Змінами до бюджету, пропонується  повернути 17 млн грн для обласного перинатального центру. Нагадаємо, що при прийнятті рішенння про обласний бюджет, депутати зменишили видатки, передбачені проектом ОДА для перинатального центру, та обіцяли повернути ці кошти при внесенні змін до обласної казни.

Зі слів  Ірини Вахович, пропонуватиметься виділити 5 млн грн на ремонтні роботи в обласній інфекційній лікарні, а аткож кошти  на придбання обладнання для реабілітаційного центру обласної клінічної лікарні, який знаходиться в с. Боголюби. Додасться фінансування на потреби галузей культури та спорту. Крім цього, профільна комісія  пропонує свій варіант розподілу видатків на реалізацію Комплексної програми розвитку агропромислового комплексу Волинської області на 2016-2020 роки.

Всі ці позиції підтримані всіма депутатами, які були присутні на засіданні бюджетної комісії.

Крім цього, профільна комісія пропонує врахувати при внесенні змін до обласного бюджету розподіл коштів від перевиконання.  Зі слів директора департаменту фінансів ОДА Ігоря Никитюка, за перший квартал нинішнього року до обласної казни назбирали на 10 млн 683 тис. грн більше, аніж планувалося. Перевиконання бюджету становить 105%.

З ініціативи голови обласної ради Ігоря Палиці, ці кошти пропонується розподілити на 23 сесії. З них 5 млн грн -  на потреби Волинського обласного перинатального центру. "Директор  закладу зробив аудит необхідного обладнання. Як виявилося,  для того, щоб  він відкрився центр загалом потрібно 26 мільйонів гривень. Ще 22 мільйона гривень треба на ремонт 1–3 поверхів неонатального центру. На ці потреби голова обласної ради  шукатиме кошти з інших джерел фінансування", – повідомила голова бюджетної комісії Ірина Вахович.

З коштів від перевиконання обласного бюджету 5 млн грн додатково виділять  і на   здійснення ремонту в приміщеннях Волинської обласної інфекційної лікарні. Загальна потреба - 18 млн грн.
200 тис. грн пропонується виділити на реалізацію Комплексної регіональної програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру у Волинській області на 2016-2020 роки. Йдеться про видатки на систему оповіщення.

200 тис. грн додатково  спрямують на галузь фізкультури та спорту для фінансування відряджень спортсменів, що здобувають олімпійські ліцензії.

80 тис. грн пропонується виділити на видавництво книги про Героїв Небесної Сотні, яку готує редакція газети "Вісник".
Ці пропозиції також підтримані комісією.

Ірина Вахович висловила сподівання, що проект внесення змін з поправками бюджетної комісії буде підтриманий більшістю у сесійному залі.