До кінця дня в обласній раді очікують на проект внесення змін до обласного бюджету (відео)На сьогоднішньому засіданні постійної комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики вдалося  задекларувати  компроміс між представницькою та виконавчою гілками влади Волині в питанні розподілу вільних залишків обласного бюджету.

Нагадаємо, голова обласної ради Ігор Палиця та  очільники  фракцій обласної ради  зверталися до голови ОДА Володимира Гунчика з пропозицією внести в обласну раду проект рішення про внесення змін до обласного бюджету 2017 року, аби розприділити вільні залишки. Голова ОДА відреагував на це листами з посиланням на формальні причини зволікання з підготовкою і внесенням відповідного проекту. В коментарях для програми "Вісник обласної ради" минулого тижня окремі голови фракцій заявили, що у випадку зволікання ОДА з процесом розподілу вільних залишків, інціюватимуть оголошення недовіри очільнику ОДА, як це передбачає ЗУ "Про місцеве самоврядування".

У порядку денному сьогоднішнього засідання бюджетної комісії були питання про погодження внесення змін до показників обласного бюджету і відповідних розпоряджень голови ОДА. Йдеться про розподіли субвецій обласного бюджету з інших бюджетів.

Депутати ж підняли питання про вільні залишки і звучали окремі пропозиції не погоджувати розпоряджень голови ОДА, поки не будуть внесені пропозиції змін до бюджету. Така позиція мотивувалася тим, що з розполіом вільних залишків матимемо комплесне бачення бюджету розвитку.

На засіданні розгорілася дискусія між головою ОДА Володимиром Гунчиком та радником голови облради, керівником фракції УКРОП Вячеславом Рубльовим. "Чому досі не внесений проект   змін до обласного бюджету саме в нашій області? Чому інші області вже працюють з аналогічним документом уже? У них інше юридичне поле для діяльності в нашій країні? Чому наші будівельники змушені простоювати, або ж працювати за власні чи кредитні кошти? Чому штучно затримується будівництво школи в Осівцях та інших осоціально важливих об'єктів," -- суть основних питань, які ставив Вячеслав Рубльов перед своїм візаві.

Володимир  Гунчик нарікав на постійні зміни урядової політики щодо принципів розподілу коштів ДФРР та відсутність інформації  від народних депутатів України про перелік об'єктів, що фінансуватимуться за   кошти, які передбачені в держбюджеті на соціально-економічний розвиток. Крім того,  він апелював до обласної ради за те, що   не поданий перелік об'єктів , які фінансуватимуть з обласного фонду регіонального розвитку (ОФРР), а також головних розпорядників коштів по цих об'єктах.

Нагадаємо ж, що такі об'єкти мають бути визначені в результаті конкурсу, що був оголошений ще в минулому році. Ми вже повідомляли, що на цей конкурс подано майже 300 проектів і конкурсна комісія зараз працює над їх оцінкою, тому логічним є те, що ані переліку об'єктів, ні, тим паче, розпорядників коштів про них покищо немає.

Депутати Ірина Вахович, Анатолій Грицюк, Любов Ліпич пропонували ОДА вказати в проекті рішення загальну суму, яка буде спрямована на ОФРР без переліку об'єктів. В ОДА заявили, що така пропозиція суперечить Бюджетному кодексу. Депутати ж наполягали, що очікування остаточного рішення конкурсної комісії інвестиційних проектів та програм не може бути формальною причиною невнесення проекту змін до обласного бюджету виконавчою владою, бо саме вона, згідно з тим  же таки Бюджетним кодексом, є суб'єктом подання відповідного проекту рішення сесії.

Голова бюджетної комісії Андрій Турак та заступник голови облради Роман Карпюк закликали ОДА ставитися з повагою до пропозицій обласної ради і мати розуміння, що  обласна рада після після Майдану не  виконуватиме функцій статиста для ОДА.

Член комісії Михайло Імберовський  пропонував відкласти питання розподілу коштів   ОФРР і зробити це при внесенні змін до обласного бюджету за підсумками перевиконання бюджету в першому кварталі, скориставшись цьогорічною новацією бюджетного законодавства. 

 

Після дискусії всі сторони зійшлися на тому, що ОДА до кінця сьогоднішнього дня внесе проект змін до обласного бюджету без конкретизації розподілу ОФРР. Поки проект опрацьовуватиметься в комісіях та депутатських фракціях, будуть відомі результати обласного конкурсу інвестиційних проектів та програм. Тобто до прийняття остаточного рішення радою, буде відомий сам перелік  об'єктів, які фінансуватимуться з ОФРР та головні розпорядники коштів.

За даними департаменту фінансів ОДА обсяги вільних залишків обласного бюджету, що будуть запропоновані до розподілу, становлять 80 млн грн, з них 9,4 млн грн пропонується спрямувати в обласний фонд регіонального розвитку.

 

Відео