Для вирішення "мовчанівської" проблеми потрібно 2,3 млн грн, -- ОДАГолова Волинської ОДА Володимир Гунчик відреагував на   запит депутата обласної ради Романа Карпюка   щодо завершення ремонтних робіт з демонтажу шахтних пускових установок балістичних ракет в с. Мовчанів Локачинського району.
"По суті справи інформуємо, що на території області, на відстані 3-х кілометрів від с.Мовчанів Локачинського району уже тривалий час (приблизно із кінця 1980-х років) продовжує існувати вивільнений та техногенно- небезпечний військовий об'єкт (залишки 4-х шахт для базування балістичних ракет, підземного 3-х поверхового командного пункту тощо), який ніким не охороняється. Свого часу об'єкт був залишений охороною радянської армії та нікому не переданий. Збройні Сили України також не здійснили такої процедури передачі. Протягом усього періоду існування об'єкту, як нічийного, місцеві та немісцеві “шукачі” металобрухту робили успішні та неуспішні (у підземеллях об'єкту загинуло декілька осіб), але незаконні спроби видобутку та збуту цього металобрухту.
Такі обставини спонукали місцеву владу та громаду, а також керівництво облдержадміністрації до безперервного пошуку механізму та способу зазначений об'єкт ліквідувати, а місцевість рекультивувати.
Наслідком цієї наполегливості стали дії центральних органів виконавчої влади, які з такою ж метою робили спроби вирішити зазначені проблеми, у тому числі і конкретно на цьому вивільненому військовому об'єкті, шляхом видання постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 року за № 91 б «Про Програму реабілітації територій, забруднених унаслідок військової діяльності на 2002-2015 роки» (розпорядник коштів та організатор природовідновлювальних робіт — Міноборони) та прийняттям у 2012 році Закону України “Про Загальнодержавну цільову програму захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2013    — 2017 роки” (розпорядник коштів та організатор
природовідновлювальних робіт — Державна служба України з надзвичайних ситуацій)
, який є чинним на цей час. Обидві програми не досягли бажаної мети за повної відсутності фінансування заходів.
З метою належного реагування на вищезазначене рішення обласної ради облдержадміністрація звернулась до Державної служби України з надзвичайних ситуацій, як до визначеного чинним Законом України “Про Загальнодержавну цільову програму захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2013 — 2017 роки” розпорядника коштів та організатора робіт з проханням та вимогою ініціювати виділення Урядом України у рамках Програми з державного бюджету передбачених нею коштів у розмірі 2,3 млн. гривень або в рамках чинного законодавства розгорнути діяльність з пошуку зацікавлених спеціалізованих організацій, які на певних договірних умовах за позабюджетні кошти будуть готові здійснити необхідні заходи з остаточної ліквідації небезпечного об'єкта", -- пише голова ОДА Володимир Гунчик.
 Нагадаємо, що управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області також відреагувало на запит Романа Карпюка. Його начальник Володимир Грушовінчук повідомив, що у 2013 - 2017 роках з державного бюджету кошти на ліквідації колишніх ШПУ балістичних ракет не виділялись.

"Для заключення відповідного договору по демонтажу колишніх шахтних пускових установок балістичних ракет, заявнику запропоновано звернутись до місцевих органів влади, які є розпорядниками даного майна, оскільки об’єкт розташований на їх територіях", - йдеться в реагуванні на депутатський запит за підписом Володимира Грушовінчука.

Всі запити Романа Карпюка

Всі депутатські запити