Держлісагентство підтримує пропозиції Волиньради щодо зміни Санітарних правил в лісахДержавне агентство лісових ресурсів України розглянуло звернення Волинської обласної ради  щодо здійснення невідкладних заходів із ліквідації наслідків масового всихання лісів.
"За останні п’ять років відмічається вкрай негативна тенденція масштабного погіршення санітарного стану лісів, спричиненого масовим їх всиханням. Особливе занепокоєння викликає саме прогресуючий і швидкоплинний процес всихання сосни у Поліському та ялини у Карпатському регіонах.
Як показала практика, застосовуючи норми нової редакції Санітарних правил в лісах України в поточному році, проведення санітарних рубок не дозволяє своєчасно оздоровити насадження і запобігти поширенню деградації деревостанів. Лісопатологічний та санітарний стан лісів через негативні процеси (хвороби шпилькових, збільшення чисельності популяцій та площ небезпечних хвоє- та листогризучих шкідників лісу та інші патологічні процеси у лісових насадженнях) є складним. Ці процеси безумовно будуть мати негативний вплив на лісові біогеоценози у найближчій перспективі, що в кінцевому результаті призведе до значних і безповоротних екологічних та економічних втрат.
Держлісагентство підтримує пропозиції, зазначені у зверненнях, і підготовило обґрунтовані матеріали щодо внесення змін до Санітарних правил в лісах України, стосовно забезпечення виконання санітарними рубками своєї основної мети - оздоровлення насаджень та направило їх до заінтересованих центральних органів виконавчої влади на погодження.
Внесення змін до частини 5 статті 39 Закону України «Про тваринний світ» та частини 3 статті 16 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» відносяться до компетенції Мінприроди", -- йдеться в реагуванні на звернення Волиньради, яке підписав заступник голови Держліагенства України, депутат волиньради Володимир Бондар.