Депутати заслухали звіт про виконання обласної програми зайнятості (відео)Питання слухалося сьогодні на засіданні постійної комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства. ВІДЕО.

Про стан виконання Територіальної програми зайнятості населення області у 2018 році доповідали директор департаменту соцзахисту ОДА Оксана Гобод та  директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк.

 Вони зауважили, що в минулому році на Волині зменшився рівень   безробіття і , відповідно, спостерігається позитивна динаміка. Наразі рівень безробіття становить зараз 11,3%.  Минулоріч вдалося  працевлаштувати 27,464 тисячі осіб. На обліку безробітних перебувають 7,834 тисячі осіб.  

  За інформацією Романа Романюка, в  області зараз  є понад  3 тис. вакансій. З них понад 60% - робітничі спеціальності.

  В минулому році з допомогою Центру вдалося створити 745 нових робочих місць.135 безробітних отримали одноразову допомогу на відкриття підприємницької діяльності. Лише двоє осіб закрили справи.   610 робочих місць створили за рахунок компенсації єдиного соціального внеску роботодавцям за новостворені робочі місця. 4 тис. безробітних пройшли професійне навчання. До тимчасових робіт та громадських робіт долучилися 7,5 тисячі безробітних. На це витратили 2,5  млн грн идержавних коштів. 
Голова  комісії Людмила Тимощук  поцікавилася, як відбувається співпраця  Центру зайнятості із   закладами профтехосвіти та підприємствами, які потребують їхніх випускників.   

Роман Романюк відповів, що  ринок праці потребує випускників профтехосвіти. Заступник голови ОДА Світлана Мишковець додала, що ситуація поліпшиться, якщо ліцензування професій для ПТО відбуватиметься на обласному рівні. В такому разі буде зручніше  реагувати на потреби ринку праці.


 Депутат  Олександр Зінчук  запитував про процеси   формування персоналу для обласного перинатального центру.  Він зауважив, що для закладу потрібно 300 медсестер. Між тим, наразі спостерігається тенденція, коли молоді люди після завершення навчання у відповідних коледжах вирушають працювати за кордон. Скажімо, зарплата медсестри в Польщі нині становить тисячу євро, у Німеччині – три тисячі.

Роман Романюк запевнив, що в плані забезпечення перинатального центру кадрами ведеться робота. Для цього співпрацюють з  усіма трьома обласними коледжами, але мотивація для молодих людей не досить приваблива, порівняно із закордонними заробітками.
Заступник голови комісії Сергій Сівак відмітив, що допоки в державі не вирішиться проблема низьких офіційних заробітків у медичній галузі, доти виникатимуть проблеми з кадрами у вітчизняних  лікарняних закладах.

Після активного обговорення депутати взяли до уваги інформацію про стан виконання Територіальної програми зайнятості населення області у 2018 році.