Депутати закликають голову ОДА внести проект змін до бюджетуЩе під час 10 сесії голова обласної ради Ігор Палиця  закликав очільника виконавчої влади області  не  затримувати процес розподілу вільних залишків.  23 лютого голови 6 фракцій обласної ради звернулися до голови ОДА Володимира Гунчика з проханням надати пропозиції внесення змін до обласного бюджету 2017 року, щоб не зволікати з   розподілом перехідних залишків, а відповідно,  бюджету розвитку та проведення  тендерних процедур.  Cвої підписи під зверненням поставили  голови фракцій УКРОП, "Батьківщина", "Свобода", Радикальної партії Олега Ляшка, "Самопоміч" та "Наш край". 

            Вільні або перехідні  залишки -- це  різниця між залишком коштів загального фонду бюджету та оборотною касовою готівкою на кінець бюджетного періоду.  Згідно з Бюджетним кодексом, вони мають використовуватися на проведення видатків відповідними радами.  Орієнтовні обсяги вільних залишків обласного бюджету після завершення 2016 року  --  90 млн грн. Ця цифра  була відома ОДА ще на початку року. Вже минуло добрих три тижні  відтоді, як Міністерство фінансів України затвердило звіт про виконання обласного бюджету в 2016 році, а відтак виконавча влада оперує точною цифрою видатків обласного бюджету, які вже можна спрямувати в роботу. Загальновідомо, що чим раніше будуть розподілені ці бюджетні  кошти, тим більше гарантій того, що  вони будуть освоєні ефективно, вчасно і в повному обсязі.    

            Замість того, щоб  подати відповідний  проект на розгляд ради, голова ОДА написав відписку, озброївшись низкою   нібито законних, а, водночас, фіктивних підстав не розглядати внесення змін до бюджету. Схоже, панові Гунчику байдуже, що цих коштів сьогодні чекають в районах та містах області на ремонти доріг, на будівництво соціальних об'єктів та  для виконання регіональних програм.  Схоже, що для виконавчої влади куди важливіша політика, а не виконання безпосередніх обов'язків та повноважень, які їй делегувала представницька влада. Голова ОДА займається не бюджетом, а політичними переговорами, намагаючись вплинути на окремих голів фракцій.

          Між тим,  політичні загравання з бюджетом можуть вартувати Володимиру Гунчику посади. Більшість голів фракцій в облраді відверто попередили нинішнього голову ОДА:  якщо проект внесення змін до бюджету не буде внесений найближчим часом, то  обласна рада залишає за собою право порушити питання про його відповідність   займаній посаді.

         Нагадаємо, 2 лютого депутати не проголосували за те, щоб визнати задовільною  роботу пана Гунчика на посаді голови ОДА. На наступній сесії питання може звучати більш жорстко.   Зауважимо, що  згідно із ст. 72 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні",  обласна рада може шляхом таємного голосування висловити недовіру голові відповідної місцевої державної адміністрації.

         Сьогодні голова обласної ради Ігор Палиця направив ще один лист до голови ОДА з пропозицією невідкладно внести в облраду проект внесення змін до обласного бюджету.

 

 

         Позицію всіх голів фракцій в обласній раді у ситуації, що склалася з бюджетом можна почути у черговій програмі "Вісник обласної ради", яка вийде в ефір в суботу 11 березня:

11.00 -- телеканал "Нова Волинь";

20.00. -- телеканал "Аверс"; 

а також у повторі в неділю 12 березня:

09.30 -- телеканал "Аверс";

20.20 -- телеканал "Нова Волинь".