Депутати виступають за чесні правила в розподілі "спортивних" коштівНагадаємо, в обласній раді тривають бюджетні слухання, які передбачають   погалузеве  обговорення проекту  обласного бюджету на 2019 за участю депутатів обласної ради, розпорядників коштів та керівників обласних комунальних закладів. Зокрема, у такому складі говорили про потреби та можливості видатків на галузь фізкультури та спорту.

За інформацією начальника відділу з питань фізичної культури та спорту ОДА Ігоря Дмитришина в минулому році галузь отримала 47 млн грн з обласного бюджету при потребі в 53,5 млн грн.

Голова бюджентнї комісії Ірина Вахович наголосила, що спортивні видатки обласна казна фінасує з власних доходів. Жодних трансфертів з державного бюджету на ці цілі для області не виділяється.

Тому депутати вимагають прозорого та справедливого  розподілу коштів на спорт, а також чітких звітів щодо їх використання.

 Керівники обласних комунальних закладів говорили про  потреби на спортивний інвентар, збільшення видатків на спортивно-тренувальні збори, на участь у змаганнях та поліпшення спортивної інфраструктури.

 Зокрема, бюджетних видатків потребує приміщення ОДЮСШ "Колос". Йдеться про спорткомплекс, який у свій час належав ФСТ "Колос". Щоб відремонтувати об'єкт, потрібно знайти в обласному бюджеті 2,5 млн грн. Разом з тим, усі присутні на слуханнях погодилися, що такі капіталовкладення потрібні, оскільки в оновленому спорткомплексі можна буде проводити тренування та змагання з ігрових видів спорту. Відомо, що на Волині не вистачає площ для таких потреб.

Директор обласної ДЮСШ Богуслав Галицький звернув увагу на більш масштабний проект - будівництво нового спорткомплексу біля обласної ДЮСШ. Там хочуть зробити майданчики для ігрових видів спорту, бігові доріжки, а також зали для заняття важкою атлетикою, художньою гімнастикою та дзюдо. Попередньо в ОДЮСШ побував голова обласної ради Ігор Палиця та підтримав наміри спортивних функціонерів. Орієнтовна вартість проекту - 35 млн грн. Ці кошти очікують отримати з державного бюджету, а в обласному бюджеті пропонується передбачити видатки на виготовлення проектно-кошторисної документації.

 

Довідково про пропозицію видатків на фізкультуру та спорт в 2019 році

На галузь фізичної культури і спорту, відповідно до заходів Обласної цільової соціальної програми розвитку фізичної культури і спорту на 2017-2020 роки, по загальному і спеціальному фондах обласного бюджету на 2019 рік передбачаються бюджетні призначення в загальному обсязі 47 460,2 тис. грн, в тому числі: по загальному фонду – 47 010,1 тис. грн, спеціальному фонду – 450,1 тис. грн (з них: власні надходження – 265,1 тис. грн, бюджет розвитку – 185,0 тис. гривень).
У проекті обласного бюджету на 2019 рік видатки загального фонду відділу з питань фізичної культури та спорту облдержадміністрації зростають на 4 603,2 тис. грн, або на 10,9 відсотка, порівняно з уточненими показниками 2018 року і забезпечують першочергову потребу галузі у 2019 році.
За рахунок бюджетних коштів у 2019 році буде утримуватися сім установ та обласна штатна спортивна команда резервного спорту, яка складається з 25 спортсменів. Крім того, надаватиметься підтримка двом обласним ДЮСШ громадських організацій фізкультурно-спортивної спрямованості та апаратам фізкультурно-спортивних товариств.
Відповідно до листа Міністерства фінансів України від 03.08.2018 № 05110-14-21/20720, наказу Міністерства України у справах молоді та спорту від 23 вересня 2005 року № 2097 ,,Про впорядкування умов оплати праці працівників бюджетних установ, закладів та організацій галузі фізичної культури і спорту” зі змінами та інших нормативних документів у сфері оплати праці, проведено розрахунки заробітної плати працівників закладів фізичної культури та спорту з урахуванням обов’язкових надбавок, доплат та підвищень.
У фонді оплати праці передбачено грошову винагороду тренерам-викладачам відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 травня 2002 року № 660 ,,Про встановлення окремим категоріям працівників спортивних шкіл та спеціалізованих навчальних закладів спортивного профілю надбавок за вислугу років та грошової винагороди за сумлінну працю і зразкове виконання службових обов’язків” у розмірі 50 відсотків посадового окладу та матеріальну допомогу на оздоровлення працівникам закладів фізичної культури і спорту у розмірі посадового окладу.
На проведення спортивної роботи в регіоні на 2019 рік передбачається 4 157,0 тис. грн, що на 1 109,9 тис. грн, або 36,4 відсотка, більше у порівнянні з уточненими показниками 2018 року. Ці видатки будуть використані на проведення навчально-тренувальних зборів і змагань з олімпійських та неолімпійських видів спорту відповідно до календарного плану заходів на 2019 рік відділу з питань фізичної культури та спорту облдержадміністрації, що передбачає змагання обласного рівня, виїзди на Чемпіонати України та міжнародні змагання. У 2018 році було заплановано 305 таких заходів, на 2019 рік – 346, що на 13,4 відсотка більше.
На здійснення фізкультурно-спортивної та реабілітаційної роботи серед осіб з інвалідністю передбачаються видатки в загальній сумі 7 155,6 тис. гривень. З них:
– на утримання Волинського регіонального центру з фізичної культури і спорту інвалідів ,,Інваспорт” та обласної дитячо-юнацької спортивної школи інвалідів – 6 655,6 тис. грн (в тому числі 1900,0 тис. грн – на виплату одноразових грошових винагород спортсменам і тренерам області з видів спорту осіб з інвалідністю за підсумками поточного року відповідно до Положення про ці виплати, затвердженого рішенням обласної ради від              12 жовтня 2016 року № 8/13). Кошти, що передаються із загального фонду бюджету до бюджету розвитку спеціального фонду заплановані в сумі 185,0 тис. грн і передбачаються як капітальні видатки на придбання лижного інвентарю Батенковій-Бауман Юлії Вікторівні. Крім того, передбачається залучення до спеціального фонду  власних надходжень ДЮСШ інвалідів у сумі 20,0 тис. грн, що спрямовуються на поточні видатки. На проведення навчально-тренувальних зборів і змагань та заходів зі спорту осіб з інвалідністю передбачено 500,0 тис. гривень.
На розвиток дитячо-юнацького та резервного спорту за рахунок загального фонду обласного бюджету спрямовується усього 26 633,3 тис. гривень. Зазначені видатки планується використати за наступними напрямами:
- на утримання та навчально-тренувальну роботу комунальних дитячо-юнацьких спортивних шкіл (обласна дитячо-юнацька спортивна школа, Волинська обласна дитячо-юнацька спортивна школа з видів боротьби та комунальний заклад ДЮСШ ,,Колос”) заплановано видатки у сумі 13 944,8 тис. гривень. Крім того, передбачається залучення до спеціального фонду власних надходжень обласною дитячо-юнацькою спортивною школою та комунальним закладом ДЮСШ ,,Колос” в загальній сумі 165,0 тис. грн, з яких 10,0 тис. грн спрямовується на оплату комунальних послуг та енергоносіїв, 155,0 тис. грн будуть використані на поточні видатки установ;
- на фінансову підтримку дитячо-юнацьких спортивних шкіл фізкультурно-спортивних товариств (СДЮШОР ,,Олімп” та ДЮСШ ,,Юний динамівець”) передбачено 6 137,5 тис. гривень;
- на забезпечення підготовки спортсменів школою вищої спортивної майстерності плануються бюджетні призначення в сумі 6 551,0 тис. гривень. Також передбачається залучення до спеціального фонду власних надходжень в сумі 80,1 тис. грн, з яких 3,7 тис. грн спрямовується на заробітну плату з нарахуваннями, 1,2 тис. грн – на оплату комунальних послуг та енергоносіїв, 75,2 тис. грн –  на поточні видатки установи.
У проекті обласного бюджету на 2019 рік відділу з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації плануються видатки на підтримку фізкультурно-спортивного руху в обсязі 3 144,5 тис. грн у тому числі:
- на фінансову підтримку регіональних всеукраїнських організацій фізкультурно-спортивної спрямованості для проведення навчально-тренувальної та спортивної роботи – 2 400,0 тис. гривень. Розподіл цих видатків між організаціями буде проведено головним розпорядником коштів після затвердження обласного бюджету на 2019 рік;
- на фінансову підтримку регіональних осередків всеукраїнських організацій фізкультурно-спортивної спрямованості у здійсненні фізкультурно-масових заходів серед населення регіону – 42,9 тис. гривень;
- на фінансову підтримку на утримання місцевих осередків (рад) всеукраїнських організацій фізкультурно-спортивної спрямованості – 701,6 тис. гривень.
На інші заходи з розвитку фізичної культури та спорту передбачаються бюджетні асигнування в загальній сумі 5 919,7 тис. грн, у тому числі:
- на утримання обласного центру фізичного здоров’я населення ,,Спорт для всіх” та проведення фізкультурно-масових заходів серед населення регіону – 1 564,9 тис. гривень;
- на підтримку спорту вищих досягнень та організацій, які здійснюють фізкультурно-спортивну діяльність в регіоні – 4 354,8 тис. грн, у тому числі на утримання обласної штатної спортивної команди резервного спорту спрямовується 1 542,5 тис. грн, на виплату одноразових грошових винагород спортсменам і тренерам області з олімпійських видів спорту, відповідно до Положення про такі виплати, затвердженого рішенням обласної ради від
10 березня 2016 року № 3/26, на виплату стипендій учасникам Олімпійських, Паралімпійських та Дефлімпійських ігор, видатним, молодим та перспективним спортсменам і їх тренерам, відповідно до Положення про такі виплати, затвердженого розпорядженням голови обласної державної адміністрації від
16 лютого 2016 року № 52, на виплату персональних стипендій видатним діячам, ветеранам та пенсіонерам фізичної культури і спорту області, відповідно Положення про такі виплати, затвердженого рішенням обласної ради від 13 листопада 2013 року № 22/33 – 2 812,3 тис. грн, що на 21,9 відсотка більше від показника 2018 року.