Депутати вирішували, де взяти кошти на акредитацію ветеринарної лабораторії в Камені-КаширськомуКамінь-Каширська міжрайонна лабораторія ветеринарної медицини -- одна з 5 на Волині. Зі слів її керівника Юрія Лук'янчука, структура обслуговує потреби господарств не тільки Камінь-Каширщини, а й Любешівського, Маневицького, Ратнівського та Старовижівського районів.

В цьому році лабораторія проходить акредитацію  і повинна сплати за аудиторські послуги 50 тис. грн. Таких коштів в камінь-каширських ветеринарів немає. "Мені буде шкода, якщо втратимо таку установу. Вона потрібна населенню, бо в північних районах Волині люди ще тримають худобу", -- зазначив пан Лук'янчук.

Піти на зустріч вирішили в Камінь-Каширській міській раді та виділили з місцевого бюджету субвенцію районній казні в сумі 20 тис. грн. Але, згідно з нинішнім бюджетним законодавством,  утримання ветеринарних лікарень та ветеринарних лабораторій здійснюється з обласних бюджетів, тому ці кошти передані як цільовва субвенція в обласний бюджет.

На сьогоднішньому засіданні профільної комісії рекомендовано голові ОДА прийняти розпорядження про внесення змін до показників обласного бюджету, збільшивши його доходи на 20 тис. грн за рахунок цілльової субвенції з Камінь-Каширського районного бюджету. Згідно з пропозицією депутата Анатолія Грицюка, рекомендовано шукати решту суми, потрібної на акредитацію лабораторії з обласного бюджету при внесенні змін на сесії облради, яка скликана на 7 вересня.

Радник голови обласної ради, депутат Вячеслав Рубльов пропонував інший й швидший шлях вирішення питання. "Потрібно, щоб райони, мешканці яких потребують послуг цієї лабораторії, долучилися до фінансування, як це зробив Камінь-Каширський район. Якщо обласний бюджет отримає цільові субвенції з цих  територій, то можна профінансувати акредитацію лабораторії ще до сесії", -- зауважив депутат. Втім, керівник лаборатоії Юрій Лук'янчук поставився до цієї пропозиції скептично.

Між тим, заступник директора департаменту фінансів ОДА Володимир Селедець застерігає, що   навантаженням на обласний бюджет буде вирішення питання з зарплатою для ветеринарів, бо коштів вистачає тільки до серпня.

Людмила Кирда пропонувала зважено підійти до вирішення питання: "Насамперед, потрібно вирішити проблему з виплатою зарплат, а вже потім подбати про акредитацію лабораторії". "Якщо не буде лабораторії, то й не буде кому виплачувати заробітних плат", -- апелював Юрій Лук'янчук.

Депутат Михайло Імберовський нагадав колегам, що  установи ветеринарної медицини є державними і за логікою повинні фінансувати з державного бюджету, як цебуло до 2015 року. Він закликав колег підтримати внесений ним проект рішення Про звернення Волинської обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо впорядкування питань з утримання та функціонування установ державної ветеринарної медицини.

Крім того, депутати погодили проект розпорядження голови ОДА, яким передбачено спрямування 150 тис. грн для підготовки та проведення Всеукраїнської семінар-наради директорів обласних еколого-натуралістичних центрів України. про додатковий фінансовий ресурс не йдеться. Зменшуються бюджетні призначення на поточні видатки управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації передбачені на реалізацію заходів Регіональної комплексної програми розвитку освіти Волинської області на 2014-2017 роки за напрямом спортивно-масової роботи.