Депутати просять створити госпітальний округ з центром в Камені-КаширськомуПро це йдеться в колективному депутатському запиті Анатолія Філюка, Анатолія Буська, Валерія Дунайчука та Леоніда Стефановича.

"До нас, як до депутатів Волинської обласної ради, які представляють інтереси виборців Камінь-Каширського району, звернулися представники громад з клопотаннями щодо повернення до питання створення госпітального округу на базі Камінь- Каширської центральної районної лікарні. Населення  району  - понад   64 тисячі чоловік.
Відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 13.09.2017р. №631-р, на Волині створені три госпітальні округи, визначені території з різними медичними закладами, в центрі яких лікарня інтенсивного лікування 1-го або 2-го рівнів, залежно від мешканців. Тут має діяти формула «60 хвилин-60 кілометрів». Волинська обласна адміністрація в 2017р., незважаючи на численні звернення, пропозиції, рішення органів місцевого самоврядування Волині, подала пропозицію на створення лише трьох госпітальних округів, залишивши населення всіх північних районів області без доступної та якісної вторинної медичної послуги.  Міністерство охорони здоров’я  і Кабінет Міністрів тоді погодилися на цю пропозицію  та прийняли рішення, яке не відповідало вимогам самої методики про порядок створення госпітальних округів.
Камінь-Каширська районна лікарня мала і має всі підстави, згідно із вимогами урядової методики, стати центром окремого госпітального округу. Найважливіше в медичній реформі - створити умови для якісної послуги за принципом доступності, густини та кількості населення, наявності готових лікувальних закладів,   шляхів доставки пацієнтів та дорожного сполучення, що вимагає урядова методика. Єдиним аргументом, що був проти госпітального центру на базі Камінь-Каширської ЦРЛ було лише те, що вона знаходиться в місті з населенням менше 40 тисяч,  але з уточненням «як правило». Географія розташування населених пунктів Камінь-Каширського району, густота населення, динаміка природного приросту, наявної транспортної інфраструктури дозволяє жителям нашого та сусідніх Ратнівського і Любешівських районів мати госпітальний округ, відповідно до умов даної Постанови уряду.
Враховуючи викладене вище, відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», керуючись Законом України «Про статус депутатів місцевих рад», просимо Вас :
- повернутися до розгляду питання щодо створення окремого госпітального округу для території північної Волині на базі Камінь-Каширської районної лікарні, відповідно до Постанови № 932 від 30. 11. 2016 р. Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку створення госпітальних округів», врахувавши думку громадськості та внести пропозицію Кабінету Міністрів України щодо змін в Розпорядження Кабінету Міністрів України від 13.09.2017р. №631-р про створення четвертого госпітального округу на Волині.
Про результати розгляду звернення просимо повідомити нас у термін, визначений чинним законодавством," - йдеться у запиті до т.в.о. голови ОДА.

Результати голосування

Всі запити Анатолія Буська

Віс запити Валерія Дунайчука

Всі запити Леоніда Стефановича

Всі запити Анатолія Філюка

Всі депутатські запити та реагування на них