Депутати погодили розподіл залишків освітньої субвенції. Кошти спрямують на харчоблоки та санітарні кімнатиНа сьогоднішньому засіданні бюджетної комісії депутати пгодили проект розпорядження голови ОДА Про перерозподіл залишків освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2020 році. За інформацією директора департаменту фінансів ОДА Ігоря Никитюка  ще  в грудні  минулого року на Волинь було виділено  47 млн 350,8 тис. грн освітньої субвенції.
 За цільовими напрямками  цей фінансовий ресурс  повинен бути спрямований на придбання шкільних автобусів (у тому числі обладнаних місцями для дітей з особливими освітніми потребами) – 22 млн 351 тис. грн; на ремонт та придбання обладнання для їдалень (харчоблоків) закладів загальної середньої освіти – 13 млн  834 тис. грн;  на забезпечення належних санітарно-гігієнічних умов у приміщеннях закладів загальної середньої освіти – 11 млн  015,8 тис. грн; на  придбання обладнання для спеціальних шкіл та навчально-реабілітаційних центрів, в яких навчаються сліпі, із зниженим зором, глухі діти – 150,0 тис. гривень.
 У зв’язку з закінченням бюджетного періоду,   кошти не могли бути освоєні у 2019 році.
  Рішенням обласної ради від 20.03.2020 № 30/4 кошти спрямовані головному розпоряднику коштів обласного бюджету – управлінню освіти і науки облдержадміністрації. Водночас розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27.11.2019 № 1106-р та наказом Міністерства освіти і науки України від 04.02.2020 № 126 передбачено, що придбання шкільних автобусів, у тому числі обладнаних місцями для дітей з особливими освітніми потребами (22 351 тис. грн), та обладнання для спеціальних шкіл та навчально-реабілітаційних центрів, в яких навчаються сліпі, із зниженим зором, глухі діти (150,0 тис. грн), здійснюється шляхом централізованої закупівлі.

Цільові кошти на ремонт та придбання обладнання для їдалень (харчоблоків) закладів загальної середньої освіти – 13 млн 834 тис. грн; забезпечення належних санітарно-гігієнічних умов у приміщеннях закладів загальної середньої освіти –

11 млн 015,8 тис. грн розподіляються між місцевими бюджетами, а пропозиції  ОДА щодо використання таких коштів освітньої субвенції мають бути погоджені Міністерством освіти і науки України. Розподіл коштів коштів по районах та ОТГ Волині можна побачити в додатку.

Крім цього, комісія рекомендувала голові ОДА підписати розпорядження Про розподіл та перерозподіл обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам  з особливими освітніми потребами у 2020 році. Обласному бюджету на 2020 рік виділено субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами в загальній сумі 16 млн 481,2 тис. грн. Нерозподілений залишок такої субвенції становив 8 млн 420,35 тис. грн. Плюс в лютому держава додала ще понад 1 млн грн. Таким чином, нерозподілений залишок коштів субвенції на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами становить 9 млн 461,25 тис. грн, в тому числі: видатки споживання – 7 млн 046,65 тис. грн, видатки розвитку – 2 млн 414,6 тис. гривень.

в проєкті розпорядження, який сьогодні розглядала бюджетна комісія, пропонується розприділити лише видатки розвитку. До розподілу видатків споживання субвенціних коштів депутати повернуться пізніше, коли матимуть інформацію про виконання обласного бюджету за 6 місяців нинішнього року.