Депутати підтримують українських перевізників у їхній боротьбі за право на роботуВчора на засіданні постійної комісії обласної ради з питань міжнародного співробітництва, зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій депутати розглянули питання про проблеми у веденні господарської діяльності в сфері міжнародних вантажних перевезень підприємцями-перевізниками Волинської області. На засідання прийшли представники цього бізнесу та президент Волинської торгово-промислової палати Олександр Смолич.

В темі добре орієнтується і заступник голови комісії Юрій Гупало. Він пояснив колегам, що наразі існує проблема, пов’язана з оформленням  дозволів на поїздку на територіях іноземних держав через зменшення відповідних квот з боку Республіки Польща. Для порівняння 2 роки тому таких дозволів з польського боку надавалося 260 тисяч, а в цьому році їх вдвічі менше. В результаті протягом останніх трьох місяців більшість українських перевізників стоять без роботи.

За інформацією голови громадської організації перевізників Західного регіону Віталія Косенка, Волинь займає друге місце в Україні за кількістью транспортних засобів, якими здійснюються міжнародні перевезення. Якщо польська сторона не збільшить квоту для українських перевізників, то в нашій області без роботи залишаться понад 1000 водіїв, або, якщо точніше, ці люди звільняться з українських підприємств та наймуться на роботу в тій же Польщі і, відповідно, там сплачуватимуть податки.

Президент Волинської ТПП Олександр Смолій додав, що проблема стосується не тільки підприємств, які займаються міжнародною логістикою, а й усіх імпортерів та експортерів. Хоча самі  перевізники наголошують, що для представників експотртно-імпортного бізнесу проблема не  на стільки кричуща, бо вони вже заключають договори з іноземними компаніями, які надають їм такі ж послуги, як і українські. Щоправда, при цьому варто враховувати те, що в результаті зменшаться доходи до бюджетів різних рівнів в Україні.

Перевізники нагадуюють, що Президент України Володимир Зеленський піднімав питання на зустрічі зі своїм польським колегою Анджеєм Дудою. Президент Республіки Польща дав доручення профільному Міністерству врегулювати ситуацію з українською стороною та збільшити кількість дозволів на міжнародні перевезення для українських компаній. Однак, в рамках українсько-польської Змішаної Комісії з питань міжнародних вантажних автомобільних перевезень відбулися складні перемовини, які завершилися не в користь українського бізнесу.

 Перевізники просять депутатів обласної ради розглянути питання на сесії та прийняти звернення до Президента України, Кабінету Міністрів та Верховної Ради, щоб центральна влада шляхом дипломатії знайшла вихід із ситуації, що склалася та відстояла українських перевізників перед польською стороною.

Постійна комісія підтримала цю пропозицію.