Депутати підтримують ідею будівництва реалібітаційного центру на території госпіталю. Єдине питання: де взяти гроші?Сьогодні депутати, які працюють в постійній комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства побували у Волинському обласному госпіталі для інвалідів війни. Головний лікар Тетяна Масікова ознайомила обранців громади з планами будівництва  нового  реабілітаційного центру.

Попередньо документи вже бачив голова обласної ради Ігор Палиця та підтримав ідею. "Єдине, що спробуємо залучити для нього кошти з державного бюджету та з європейської технічної допомоги", - зазначив голова облради, зважаючи на потребу в серйозному фінансовому ресурсі для будівництва. 

 

Вартість всього проекту 45 млн грн, з них будівельна частина  - 34 млн грн , решта - видатки на обладнання. В реабілітаційному корпусі  передбачені спотрзали, басейн, зимовий сад. Планується, що реабілітацію в центрі проходитимуть учасники АТО, спортсмени та інші пацієнти.

"План дуже хороший та перспективний. Питання: де взяти такі кошти? Думаю, без допомоги Європейського союзу тут не обійтися", - міркує голова профільної комісії Людмила Тимощук. Депутат Володимир Кучер вважає, що реалізація цього плану є першочерговим завданням для нашої дердави. Підтримує ідею будівництва і Михайло Бегаль. Водночас, він пропонує навести лад з уже діючими медичними закладами, перед тим, як починати нове будівництво медичних об'єктів.

Заступник голови профільної комісії Сергій Сівак впевнений, що непросту проблему з фінансуванням будівництва потрібно вирішити: "Ми повинні зробити все від нас залежне, щоб допомогти атовцям, які постраждали від війни, спричиненої російською агресією".

Нагадуємо, Ігор Палиця  пропонував відкрити двері майбутнього реабілітаційного центру для спортивної медицини та людей, які дбають про профілактику свого здоров'я. Йдеться про залучення комерційного компоненту. Таку позицію підтримав начальник управління охорони здоров'я ОДА Ігор Ващенюк: "Жодна економіка світу не спроможна витягнути  безплатну медицину. Держава повинна вирішити, кому вона оплачує послуги і в якому об'ємі. Решта, якщо є можливості, треба залучати кошти. Тому, вважаю цілком прийнятним, що на цій базі надаватиметься частина платних послуг".

Між тим, в ході сьогоднішнього візиту до госпіталю депутати впевнилися у потребі вирішення проблем і самого закладу.

Зокрема, йдеться про ремонт даху. Для його завершення потрібно знайти в бюджеті 735 тис. грн. Депутати вважають, що завершити ремонт потрібно ще до зими.