Депутати обласної ради хочуть знати чіткі перспективи діяльності "Бужанки"Члени постійної комісії з питань промисловості, транспорту, зв’язку, паливно-енергетичного комплексу, архітектури, будівництва та ЖКГ розглянули звернення трудового колективу ВП «Шахта «Бужанська» ДП «Волиньвугілля». Начальник відділу кадрів шахти Лілія Бойчура подякувала депутатам, що зголосились обговорити проблемні питання із якими нині стикаються гірники Нововлинська. Вона розповіла, що починаючи з червня 2019 року стан справ на шахті різко погіршився. У них накопичилася заборгованість із заробітної плати,  почались відключення електроенергії та фактично припинилась реалізація продукції.   
"На наших складах лежить близько 18 тонн вугілля, а це наші гроші. Ми просимо у держави, щоб нам щось виділили додатково. Ми лише хочемо, щоб допомогли реалізувати те вугілля, яке є на складі. Так, у нього велика зольність, але для цього є збагачувальні комбінати і якщо його збагатити, воно може використовуватись на електростанціях. Якщо буде збут нашої продукції - це дозволить вирішити наші проблеми хоча б частково. Ми тоді б своїми силами змогли погашати борги за електроенергію, закупляти запчастини та виплачувати людям лікарняні", - каже вона.

Представники трудового колективу шахти розповідають, що у вересні минулого року Міненерго призначило нового керівника ДП «Волиньвугілля», втім, ситуація замість того, щоб покращуватися почала стрімко погіршуватися. Мовляв, копальня не забезпечуються навіть самим необхідним, все частіше робота зупиняється через аварійні поломки, які немає чим ліквідовувати. Люди  розповідають, що через аварію нещодавно була затоплена «Шахта №1 «Нововолинська» та переймаються, що така доля очікує і на їхню копальню.
"Шахта - це не магазин, її не можна просто закрити. Ніхто не думає про наслідки. Якщо шахта сама затопиться - це призведе до соціального та екологічного лиха", - каже Лілія Бойчура.    
Непокоять гірників і низькі розцінки за їхню нелегку працю, які не переглядалися з 2008-2012 років.
"Наразі є необхідність  внести зміни до чинного законодавства в частині встановлення прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який застосовується як розрахункова величина для визначення посадових окладів - тарифних ставок", - наголошує пані Бойчура.
Представники трудового колективу «Шахта «Бужанська» звертаються до депутатів обласної ради розібратися у ситуації, що склалася та зобов’язати керівництво Міненерго України надати їм роз’яснення щодо подальшого існування підприємства.
Вислухавши шахтарів, депутат Іван Киричик запропонував колегам звернутись за роз'ясненнями з цього приводу до Міністра енергетики України.
"Ми усі знаємо, що сьогодні є державна політика щодо зменшення використання вулеглеводню і таке інше. Але держава повинна чітко визначитися із подальшою долею шахт. Щоб люди знали працюватимуть вони надалі чи ні, а тоді думали, як вони надалі мають жити і годувати свої сім'ї "- сказав він.
 В результаті дискусії члени профільної комісії обласної ради рекомендувати підготувати та адресувати відповідне Звернення до Кабінету Міністрів України, Міністерства енергетики України та до Координаційного центру з питань трансформації вугільних регіонів України, що нині опікується цими питаннями.