Депутати критикують стратегію ОДА щодо розвитку промислового потенціалу області (відео)На засіданні постійної комісії обласної ради з питань промисловості, транспорту, зв’язку, паливно-енергетичного комплексу, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства розглядалося питання про стан та перспективи розвитку промислового комплексу в області.

Про ситуацію депутатів інформував директор департаменту економіки та європейської інтеграції  ОДА Ігор Чуліпа. ВІДЕО.

За його інформацією,  Волинська область в розрізі структури виробництва є переважно областю з розвиненим агропромисловим комплексом, який стимулює розвиток переробної галузі промислового комплексу.   Питома вага іноземних інвестицій в промислове виробництво у 2018 році становила майже 73 відсотки від загального обсягу інвестицій, залучених в область (у 2012 році – 57%).

Обсяг реалізованої промислової продукції у 2018 році становив майже 31 млрд грн. За основними видами діяльності суттєво домінує переробна промисловість – 81,4 відсотка, однак, порівняно з 2012 роком питома вага її зменшилась на 16,3 в.п.).

Найбільшу питому вагу в переробній промисловості займає виробництво харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів (24,5%), вироблення виробів з деревини, виробництво паперу та поліграфічна діяльність (18,4%), машинобудування, крім ремонту і монтажу машин і устаткування (17,4%). У 2018 році у промисловості було зайнято 38,7 тис. осіб (23,5% від загальної кількості зайнятого населення), що на 15,3 тис.осіб менше ніж у 2012 році.

Ігор Чуліпа також розповів, що 6 промислових підприємств області   є боржниками з виплат заробітної плати своїм працівникам. Найбільше боргів у підприємств ДП "Волиньвугілля". Волинські шахти також мають мільйонні борги за електроенергію.

При цьому, чиновник бачить неабиякі перспективи у добудові шахти № 10 Нововолинська. Перемогою волинян він називає те, що в нинішньому році на обслуговування копальні виділено майже 70 млн грн з державного бюджету. В минулому році шахта отримала тільки 25 млн грн. Зауважимо, що стосовно збільшення фінансування шахти неодноразово зверталися депутати Волинської обласної ради.

Крім видобування вугілля, Ігор Чуліпа бачить перспективу розвитку промислового потенціалу області через мережу індустріальних парків. Він повідомив, що такий парк зареєстрований в Нововлинську і в процесі створення Ковельський, в який мріють залучити 600 млн доларів інвестицій.

Голова комісії Юрій Цейко та депутат Олексій Панасюк запитували посадовця ОДА, чому індустріальні парки не створюються на базі інших територій та рекомендували активніше спвпрацювати з лідерами громад в цьому плані.

Пан Чуліпа каже, що обов'язкова умова для парку - наявність вільної земельної ділянки площею не менш як 25 гектарів. Він вважає, що таку умову можуть забезпечити не всі території області.

Депутат Іван Киричик взагалі розкритикував підходи ОДА щодо формування перспективи розвитку промислового комплексу. "Я нічого не маю проти розвитку вугільної галузі. Але у видобувній промисловості ви більше нікого не бачите, крім вугільників. Шахти мають мільйонні борги, а поряд працює ПП "Волиньторф" без боргів і сплачує всі податки. Ви цього підприємтсва намагаєтеся не бачити і створюєте йому різні перешкоди", - звернувся в особі Ігоря Чуліпи до ОДА Іван Киричик.

Депутати дали зрозуміти, що вони не мають претензій до цього чиновника, який лише кілька місяців обіймає посаду і міг не вникнути в усі процеси, які відбуваються в області, але політику ОДА в цілому критикують за відсутність цілісного стратегічного бачення розвитку промисловості та погану співпрацю з регіонами. В той же час, депутат Сергій Леонтьєв висловив думку, що держава   повинна мінімізувати свій вплив на розвиток економіки.

Інформацію департаменту депутати взяли до відома.