Депутати хочуть заслухати інформацію про результати діяльності робочої групи, яка вивчає проблеми СвітязяНагадаємо, для встановлення причин обміління озера Світязь та інших водних об’єктів Шацького поозер’я, шляхів ліквідації загроз та чинників, що його спричиняють, на Волині створили робочу групу, до якої увійшли представники влади, керівники відомств, депутати, науковці. Групу очолюють голова облради Ірина Вахович та голова ОДА Юрій Погуляйко.

На сьогоднішньому засіданні постійної комісії обласної ради з питань екології, раціонального використання природних ресурсів депутати підтримали пропозицію Володимира Гунчика  та рекомендували, аби на сесії обласної ради заслухати інформацію про результати діяльності робочої групи.

Як зауважив  член групи, депутат Юрій Ройко, є напрацьована концепція порятунку Шацького поозер'я. "Виконавчій владі потрібно їхати до Києва та відстоювати виділення коштів. Зараз потрібна серйозна робота. Розслаблятися щодо майбутнього Світязя не можна. Добре, що зараз пішли дощі, а що буде в лютому ніхто не знає", - додав Юрій Ройко.

Директор Регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області Назарій Поліщук запевнив, що кошти в сумі 300 тис. грн, які обласна рада виділила на виготовлення проєктно-кошторисної документації реконструкції  інженерної інфраструктури Копаївської меліоративної системи, будуть освоєні до 1 листопада 2020 року. Офіс водних ресурсів переконує, що ці заходи потрібні для порятунку Шацького позер'я. В наступному очікується виділення 10 млн грн з Державного водного фонду на здійснення реконструкції системи.