Депутати хочуть перерозподіляти зекономлені кошти обласної казни після проведення бюджетних слуханьЧлени постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та цінової політики не підтримали три проєкти розпоряджень голови облдержадміністрації про внесення змін до показників обласного кошторису на 2019 рік. Йдеться про перерозподіл бюджетних призначень затверджених управлінню освіти, науки та молоді,  управлінню культури, з питань релігій та національностей  та управлінню охорони здоров'я ОДА,  як головним розпорядникам коштів.
Як повідомив директор департаменту фінансів ОДА Ігор Никитюк,  необхідність    перерозподілу бюджетних призначень, установлених управлінню освіти, науки та молоді ОДА,  зумовлена значною економією за видатками на оплату комунальних послуг та енергоносіїв у зв'язку із цьогорічними сприятливими погодними умовами та, враховуючи проведення реорганізації Іваничівської
спеціальної школи-інтернату,  у загальній сумі понад 2 млн гривень
Володимир-Волинському ліцею «Центр освіти» Волинської обласної ради,
Люблинецькому ліцею Волинської обласної ради, Волинському обласному
ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної
Сотні та окремих спеціальних закладах освіти. Крім того, в результаті ліквідації
комунальної установи «Волинська обласна психолого-медико-педагогічна
консультація», а також внаслідок того, що фактичні показники на придбання
путівок на оздоровлення ліцеїстів, за рахунок зменшення кількості відряджень, вартості курсів підвищення кваліфікації у згаданих   закладах, є меншими від планових, то по видатках на поточне утримання таких установ утворився надлишок бюджетних призначень у загальній сумі 470,9 тис. грн, які можна
перерозподілити.
Між тим, голова бюджетної комісії Михайло Імберовський закликав колег-депутатів не підтримувати змін до обласного бюджету, запропонованих ОДА.
  "Ми з цим не погодожуємось і хочемо, щоб цей ресурс який акумулювався,  перейшов у вільні залишки, а тоді за підсумками бюджетних слухань, отримавши детальну інформацію,  ми зможемо підійти зважено, фахово і перерозподілити ці гроші на першочергові потреби. Так, ці гроші можна буде спокійно без поспіху освоїти, адже наразі ми маємо час лише до кінця грудня, а на дворі вже морози, тому виникає також  ряд питань чи це реально?", -- наголосив депутат.
На думку Михайла Імберовського, усі капітальні видатки головним розпорядникам варто передбачати у своїх бюджетних запитах та планувати ще на початку року, а не робити це в ручному режимі за місяць до кінця року. Своєю чергою начальник управління освіти, науки та молоді ОДА Людмила Плахотна наголосила, що усі ці кошти зекономлені , а також є результатом  оптимізації освітніх закладів, а відтак заздалегідь про них відомо не було. Крім того, до кінця року вона передбачає ще приблизно три мільйони економії. Депутат Валерій Діброва закликав колег дослухатись до пропозицій профільного управління, мовляв головному розпоряднику коштів видніше, як їх розподіляти гроші та на які цілі, тим паче кошти зекономлені самими ж освітянами. Втім із його думкою категорично не погоджувався голова комісії Михайло Імберовський та наполягав, що це питання варто доопрацювати та перерозподілити кошти за результатами бюджетних слухань.  Інший член комісії Анатолій Грицюк озвучив  прохання доповнити розпорядження врахувавши потреби Липлянської спеціальної ЗОШ-інтернату.  За його словами цьому закладу вдалось зекономити 136 тисяч гривень за рахунок поточних видатків на харчування, адже інтернат має власну господарку. 
В результаті дискусії проєкт розпорядження членами комісії не погоджено. Така ж доля проекту зумовленого перерозподілом бюджетних призначень управлінню охорони здоров’я ОДА. У ході розгляду цього питання, депутат обласної ради, директор комунального підприємства ІАЦ "Волиньенергософт" Олександр Курилюк закликав членів комісії звернути особливу увагу на фінасування проєкту «Термореновація будівель закладів охорони здоров’я у Волинській області», на реалізацію якого планують спрямувати 600,0 тис. грн за рахунок зменшення на цю суму видатків запланованих на поточне утримання КП «Волинський обласний перинатальний центр». Зазначений фінансовий ресурс планують спрямувати  для КП «Волинська обласна клінічна лікарня» – 95,0 тис. грн,КП «Волинське обласне дитяче територіальне медичне об'єднання» – 180,0 тис. грн, КП «Волинська обласна психіатрична лікарня м. Луцьк» – 145,0 тис. грн, КП «Волинський обласний госпіталь ветеранів війни» – 70,0 тис. грн, КП «Волинський обласний санаторій «Згорани» – 70,0 тис. грн, а також КП «Волинський обласний центр служби крові» – 40,0 тис. гривень. За  словами Олександра Курилюка, ці гроші мають надійти не пізніше 15 лютого наступного року, адже наразі триває енергоаудит та розробка техніко-економічного обгрунтування, яке потребує термінового фінансування, адж вже з березня над втіленням проекту в життя працюватимуть європейські фахівці.
Депутат Володимир Бондар своєю чергою наголосив, що енергоаудит необхідно здійснювати виключно упродовж зимових місяців, а тому закликав колег підтримати пропозицію щодо фінансування проєкту.
Голова комісії Михайло Імберовський запевнив, що опісля бюджетних слухань цей перерозподіл буде обов'язково враховано. Він також запропонував депутатам наприкінці тижня провести ще одне засідання комісії та повторно  розглянути не схвалені сьогодні питання, після їх корегування.