Депутатам пояснили, як освоюються кошти Світового банку на розвиток сільської медициниНа засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та цінової політики розглядалося питання про стан фінансування будівництва амбулаторій у сільській місцевості за рахунок коштів Міжнародного банку реконструкції та розвитку. Тема про проблеми з фінансуванням будівництва недооноразово піднімалася в обласній раді. Зокрема, під час робочої поїздки голови обласноїради Ірини Вахович до Цуманської ОТГ з'ясувалося, що непроста ситуація з будівництвом амбулаторії в Цумані.

Під час засідання комісії заступник директора департаменту регіонального розвитку та житлово-комунального господарства ОДА Іван Корчук пояснив, що поперевах планувалося перебудувати під амбулаторію одне з приміщень місцевої райлікарні.  Коли ж підрядник взявся до роботи, то виявилося, що будівля  зношена і тому потрібне нове приміщення та інша проектно-которисна документація. Іван Корчук каже, що коригування ПКД відбувається не тільки по цьому об'єкту, а процедура внесення змін не - проста.

Наразі в області за кошти Світового банку у співфінансуванні з місцевими бюджетами будується 32 амбулаторії. По окремих об'єктах доводилося проводити повторні тендери через те, що підрядники відмовлялися від робіт.

Іван Корчук каже, що в цьому році виконано робіт на 110 млн грн, але профінансовано 50 млн грн. У виконавчій владі чекають на черговий транш з державного бюджету, але для цього потрібно, щоб оновлений парламент вніс зміни до головного кошторису країни.