Депутат-комуніст прозвітував перед виборцями округу23-28 червня 2013 року, депутат обласної ради, перший секретар Волинського ОК КПУ, помічник народного депутата України А. І. Мартинюка П.Г. Бущик перебував у населених пунктах виборчого округу №18. Зокрема, він звітував, як депутат обласної ради, перед жителями сіл Хоцунь, Дольськ, Шлапань, Деревок, Бихів, Залаззя, Вітули, Погулянка.

Крім названих населених пунктів вів прийом громадян також у Любязі, Гірках, Мукошині, Ветлах, Великій Глуші, Малій Глуші, Щитині, Бірках, в офісі Любешівського райкому Компартії України. У прийомі громадян брали участь зав. юридичним відділом обкому партії Б.П. Муха та куратор проектів «Робота. Зарплата. Захист» та «Контроль. Порядок. Справедливість» М.А. Кононович.

В ході звітів і зустрічей виборці акцентували увагу на незадовільному стані автомобільних доріг (Хоцунь, Деревок, Вітули, Погулянка), невідповідність руху автобусного транспорту, особливо у післяобідню пору у селах Хоцунь, Деревок, Вітули, Щитинь. Через будівництво нових доріг у селах Хоцунь та Погулянка вантажними машинами була розбита вщент дорога. Одні дороги будують, - з гіркотою в голосі сказала Л.Є. Кухарик - а інші розбивають та не ремонтують. У Щитині підприємець, який виграв тендер на маршрут Камінь-Каширський-Черче-Щитинь з незрозумілих причин скоротив цей маршрут, доїжджаючи лише до села Черче. Про що не поставив до відома ні керівництво району, ні відповідні служби з обласного центру. Як вирішення проблеми, жителі села Хоцунь запропонували, щоб маршрутне таксі, яке курсує з Нововолинська до Дольська заїжджало до їх населеного пункту. Подібну пропозицію висловили і жителі села Вітуле про рейс Ветли-Луцьк, який би заходив, якщо вже не можна виділити окремий рейс з обласного центру, до їхнього села. В усіх випадках присутні пов’язували це клопотання з недолугою медичною реформою, яка змушує їх годинами простоювати в черзі в Любешівській та Камінь-Каширській районних лікарнях, після чого хворим людям практично неможливо повернутися додому.

Любешівщина – один з небагатьох регіонів України, де більше народжується людей ніж помирає. Де молоді сім’ї, як правило, залишаються жити на малій батьківщині, споруджуючи власні помешкання. У зв’язку з цим ще одна низка проблем. Наприклад, у селі Любязь 21 забудовники не можуть отримати електроенергію через те, що електролінія (2 стовпи) повинна проходити через чагарник, який знаходиться в межах населеного пункту, але з якихось причин віднесений до лісового масиву. В селі Заруче потрібно електризувати дві вулиці, на яких знаходяться 22 новобудови. Молодь цього села просила надати допомогу у придбанні пільгового кредиту по програмі «Власний дім». Майже в усіх населених пунктах від депутата вимагали провести власне розслідування стосовно 5-6 кратного підвищення вартості документації для підключення силових ліній індивідуальним забудовникам. А в селі Шлапань (Гречище) РЕСівці замінили трансформатор на менш потужний, через що користовуватися електроприладами жителі цього села фактично не можуть.

Незрозумілою для сельчан є позиція енергозбутівців щодо заміни лічильників, які не з вини споживачів енергії виходять з ладу та винесення їх на зовнішню частину будинку. Ще зовсім недавно ці роботи виконувалися за рахунок енергокомпаній, а зараз вартість цих робіт перекладають на плечі жителів. Чому так, роз’яснень ніхто не дає. Люди старшого покоління, в один голос, вимагали виконання рішень судів щодо повернення боргу держави дітям війни, ліквідаторам, воїнам-афганцям, іншим категоріям населення, яким держава гарантувала соціальні виплати.

У віддалених населених пунктах та тих, що розташовані у лісових масивах несподіваною стала проблема – нашестя диких кабанів, які спричиняють великі збитки селянам. Володимир Шукалович з села Гречище заявив, що «дикі паці» скоро стануть господарями не лише на віддалених земельних ділянках, а й у сільських обійстях.

Окрема група питань стосувалася завишення цін на харчування дітей у школах, зокрема, на м’ясні та молочні продукти.

Багато проблем, на вирішення яких покладають надію на депутатів-комуністів, було висловлено у виступах керівників закладів соціальної сферу у селі Деревок. Це і утеплення стін дитсадка, захист проекту на конкурсі теплоакумулюючих технологій, і необхідність заміни вікон у місцевому Будинку культури, заміна ліній електропостачання у цьому ж закладі та виділення коштів на придбання методичної літератури в рамках проекту «Дай руку першокласнику».

В населених пунктах Заприп’ятської зони (і не тільки) йшлося про необхідність компенсації збитків, нанесених весняним підтопленням посівних площ. «Коли створювались комісії, - сказав Іван Кулик, житель села Бихів, - обіцяли, що після обстеження будуть компенсовуватися збитки, а буквально днями у районній газеті вже була відповідь районного чиновника, що платити не будуть, оскільки це не природна стихія, а природна аномалія». Маса невдоволень звучала через бюрократичну тяганину при оформленні документів на земельні паї. Панас Лук’янчук з  села Залаззя навів факт, коли після «ходінь по муках» в районні й обласні установи та організації, він звернувся на «пряму лінію» до прем’єр-міністра Азарова, з Луцька та Любешова отримав відповіді, що не звертався до даних органів. Виступаючий навів факт, що розпаюванню належало 1800 га, а розпаювали 1117 га, а де поділась решта, ніхто відповіді не дає.

У селі Дольськ присутні загострили увагу депутата на непідготовленості пожежних машин до роботи в екстремальних ситуаціях. «Взагалі, виникає питання, казав Іван Божко, - чи є у Любешові справні пожежні машини і скільки їх налічується».

Емоційно проходила зустріч з виборцями села Погулянка. Спочатку здавалося, що тут немає жодних проблем окрім проектування та будівництва Народного дому. Але коли у розмову включились працівники соціальної сфери, виявилося, що це не зовсім так. У школі, в зимовий час, не прогріваються коридори, термінової заміни потребують, як мінімум, 8 вікон, протікає дах. Хороша справа будівництва місцевого храму спричинила підтоплення подвір’я бібліотеки та фельдшерсько-акушерського пункту.

Всього до депутата обласної ради та його помічників звернулося 159 чоловік. На жаль, керівники територіальних громад сіл Дольськ, Гірки, Бихів, Залаззя не порахували за потрібне взяти участь у розгляді проблем, які турбують місцевих жителів.

Частину питань відразу було вирішено, завдячуючи керівнику фракції комуністів Любешівської районної ради, першому секретарю Любешівського райкому Компартії України В.П. Матейчику. Зокрема, питань, пов’язаних зі своєчасністю компенсації за сплату комунальних послуг, виділення палива інвалідам та ветеранам праці, які проживають в будинках померлих членів своїх сімей, не маючи права власності на житло та інші.

Депутат обласної ради П.Г. Бущик пообіцяв у найближчий час віднайти кошти для ремонту пам’ятника воїну-визволителю у селі Хоцунь, придбання спортінвентарю для учнів села Погулянка, оплатити вартість силового кабелю для ремонту електролінії у селі Деревок, виділити коляски інвалідам, які цього потребують, надати матеріальну допомогу на лікування виборцям. По більш проблемних питаннях найближчим часом будуть зроблені депутатські запити компетентним органам, їх вирішення буде знаходитись під постійним контролем депутата.

У райкомі партії була проведена зустріч з партійними активістами, під час якої були підведені підсумки зустрічей П.Г. Бущика і його помічників в районі.

Перший секретар Волинського ОК КПУ вручив партійні квитки завідуючій дитячим садком села Деревок Альоні Зімич та Миколі Герцю. Почесні грамоти обкому партії, у зв’язку з 20-річчям відродження Компартії України, були вручені ветеранам партії Г.І. Сороці (с. Дольськ), О.А. Шитлюку (смт. Любешів), В.С. Пилипчуку (с. Воля Любешівська), П.П. Мельнику (с. Велика Глуша).

 

 

Інформація прес-центру ОК КПУ

 

На фото: на прийомі у депутата Волинської обласної ради жителька  с. Погулянка Н.Л. Камельчук;  зацікавлена розмова першого секретаря ОК КПУ П.Г. Бущика та юриста ОК Б.Д. Мухи з ветеранами партії, членами РК КПУ М.К. Видерком та І.Л. Бондарчуком; підсумки звіту перед виборцями округу обговорено з активом Любешівського РК КПУ.