Чому Волинь втратила кошти Світового банку?Сьогодні на засіданні постійної комісії з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією розглянуто проект  Про створення Тимчасової контрольної комісії обласної ради з питань перевірки виконання обласною державною адміністрацією делегованих повноважень у сфері охорони здоров’я.

Йдеться про реалізацію державних та регіональних програм, а також інфраструктуру медичної галузі. Поряд з цим, у ЗМІ з’явилися публікації щодо окремих проблем з реалізації проекту Світового банку.
Нагадаємо, Волинь мала б отримати 30 мільйонів доларів на заходи профілактики та боротьби з серцево-судинними захворюваннями. Рахункова палата України, відповідно до плану роботи, у 2018 році провела аудит виконання проекту Світового банку. Згідно із висновками Рахункової палити, ідентифіковано високий ступінь ризику невиконання субпроекту у Волинській області, а також вказано на низку недоліків в ході його реалізації.
В зв’язку з цим, а також, зважаючи на процеси реорганізації, що відбуваються в обласних медичних закладах, голова обласної ради Ігор Палиця вніс на розгляд чергової сесії обласної ради проект рішення про створення Тимчасової контрольної комісії обласної ради з питань перевірки виконання обласною державною адміністрацією делегованих повноважень у сфері охорони здоров’я. 

Депутат Вячеслав Рубльов вважає, що обласна рада повинна розібратися, чому кошти проекту Світового банку на Волині не освоювалися, а передавалися в Закарпатську та Запорізьку області.

Голова комісії Анатолій Вітів запропонував, щоб тимчасову комісію очолив заступник голови обласної ради Роман Карпюк і щоб кожна фракція делегувала свого представника
Вячеслав  Рубльов підтримав таку пропозицію. Проект рекомендовано до розгляду на сесії облради.