Чи законно видобувають торф у Турійському районі?Депутат обласної ради Василь Столяр на сесії озвучив запит до прокурора Волинської області  та начальника Головного управління Національної поліції у Волинській області щодо законності видобутку торфу на території Турійського району. "Згідно із договорами оренди землі від 05 травня 2015 року Головним управлінням Держземагенства у Волинській області передано в оренду ТзОВ «Новодвірське» (код ЄДРПОУ 38187011) ряд земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які знаходяться за межами населених пунктів на території Новодвірської сільської ради Турійського району Волинської області, та мають площу понад 100 гектарів.
Надалі, у червні 2017 року, між ТзОВ «Новодвірське» (код ЄДРПОУ 38187011) та ФГ «Аміла» (код ЄДРПОУ 30958957) укладено договори суборенди на зазначені вище земельні ділянки.
У червні-липні 2017 року ФГ «Аміла» (код ЄДРПОУ 30958957) звернулося до Новодвірської сільської ради щоб отримати погодження видобування корисних копалин місцевого значення (торфу) з застосуванням спеціальних технічних засобів для сільськогосподарських, виробничих, а також власних господарсько-побутових потреб, в межах наданих їм земельних ділянок відповідно до договорів суборенди.
Згідно з наявною інформацією вказане погодження ФГ «Аміла» від Новодвірської сільської ради отримано.
Відповідно до ст. 23 Кодексу України Про надра видобування корисних копалин місцевого значення і торфу з застосуванням спеціальних технічних засобів, які можуть призвести до небажаних змін навколишнього природного середовища, погоджується з місцевими радами, Радою міністрів Автономної Республіки Крим та обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями.
Інформація щодо погодження Волинською обласною державною адміністрацією ФГ «Аміла» видобутку торфу на території Новодвірської сільської ради Турійського району Волинської області відсутня, а надання Новодвірською сільською радою вказаного погодження, враховуючи, що орендовані землі знаходяться за межами населених пунктів, є, на мою думку, перевищенням повноважень.
Крім того, вважаю, що видобування ФГ «Аміла» торфу нібито для сільськогосподарських, виробничих, а також власних господарсько-побутових потреб є лише прикриттям для промислового видобутку торфу, а вчинені зазначені вище дії є нічим іншим як спробою обійти процедуру отримання спеціального дозволу на видобуток торфу.
Враховуючи вищевикладене, прошу Вас вжити заходів щодо перевірки викладеної у зверненні інформації, перевірити законність погодження Новодвірською сільською радою видобутку ФГ «Аміла» торфу, та перевірити дотримання ФГ «Аміла» обмежень щодо видобутку торфу, встановлених Кодексом України Про надра (ст. 23 - землевласники і землекористувачі в межах наданих їм земельних ділянок мають право без спеціальних дозволів та гірничого відводу видобувати корисні копалини місцевого значення і торф загальною глибиною розробки до двох метрів)", -- йдеться у запиті депутата до правоохоронців.

Нагадаємо, в той час, коли приватне підприємство має "зелене світло" на видобування торфу на Волині,  ДП "Волиньторф" та КП "Волиньприродресурс" мають проблеми з виділенням землі під видобування цієї ж корисної копалини. Обласна рада прийняла звернення до Президента України та Кабінету Міністрів України щодо необхідності врегулювання ситуації, яка склалася на ДП «Волиньторф». У документі депутати  просять керівництво країни:

- вплинути на ситуацію з блокуванням нормальної роботи ДП «Волиньторф»;
- зобов’язати голову Волинської обласної державної адміністрації Гунчика В. П. вжити невідкладних і дієвих заходів для погодження виділення земельних ділянок для видобутку торфу;
- припинити цілеспрямоване знищення провідного державного підприємства Волині та України у торф’яній галузі.

Голова обласної ради Ігор Палиця під час програми "Пряма мова" на ТРК "Аверс" вкотре закликав  голову ОДА сприяти діяльності ДП "Волиньторф".

 

Результати голосування за запит

 

Всі запити Василя Столяра

 

Всі депутатські запити