Чергова перемога Волиньради у судових баталіях за природні ресурси! (документ)Вищий адміністративний суд України залишив без задоволення касаційні скарги Волинської ОДА та Державного агенства лісових ресурсів України на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 30.01.2017 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 13 червня 2017 року у справі за позовом Волинської обласної ради, Комунального підприємства «Волиньприродресурс» Волинської обласної ради, Волинського обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Волиньоблагроліс».

Нагадуємо, ще  у жовтні 2016 року  обласна рада  відмінила рішення депутатів попереднього скликання "Про ліквідацію комунального підприємства "Волинське обласне комунальне спеціалізоване лісогосподарське підприємство "Волиньоблагроліс".
    30 січня цього року у Волинському окружному адміністративному суді було оскаржено три розпорядження ОДА, якими  ліси, що ними користувалися дочірні підприємства     КП "Волиньобагроліс", були передані державним лісгоспам у Ківерцівському, Маневицькому та Любомльському районі. Йдеться про розпорядження голови ОДА №14 від 19 січня 2011 року «Про вдосконалення управління лісовим господарством», №15 від 19 січня 2011 року «Про утворення комісії для передачі лісів дочірніх підприємств комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства "Волиньоблагроліс" до сфери управління обласного управління лісового та мисливського господарства Державного агентства лісових ресурсів України» та №232 від 31 травня 2011 року «Про надання лісів у постійне користування».
    Волинській обласній раді та КП "Волиньоблагроліс" вдалося довести те, що ці  розпорядження виконавчої влади області були прийняті з порушеннями законодавства. Більше того, у держлісгоспів, яким передали ліси "Волиньоблагролісу", навіть не було всіх документів на лісокористування.
     "Не хочу навіть казати, як залякували суддів, аби вони не прийняли законного рішення на користь комунального підприємства. Але ми потихеньку йдемо своєю дорогою і з часом повернемо громаді ліс. Адже минулоріч лісу і матеріалів експортували з Волині на 300 мільйонів гривень, а область з цього нічого не отримала", - заявляв голова облради  Ігор Палиця в програмі "Актуально" на каналі "Нова Волинь" після завершення судового засідання.
    Втім, з  Ухвалою  суду не погодилося Державне агентство лісових ресурсів України і подало апеляційну скаргу до Львівського апеляційного адміністративного суду. Справу слухали у  Львові 13 червня.  Обласній раді та КП "Волиньоблагроліс" вдалося відстояти права обласної громади на альтернативне ведення лісового господарства на Волині. 

 З цим не погодилися   Волинська обласна державна адміністрація та Державне агентство лісових ресурсів України. Вони  звернулись з касаційними скаргами до Вищого адміністративного суду України, у яких, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права, просили скасувати оскаржувані рішення першої та апеляційної інстанцій.

Однак, Вищий адімінстративний суд України залишив без змін постанову Волинського окружного адміністративного суду від 30.01.2017 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 13 червня 2017 року.
"Судова колегія не вбачає передбачених законом підстав для скасування оскаржуваних рішень", -- йдеться в Ухвалі Вищого адмінстративного суду України.