Бюджетні слухання: заклади культури - у полі зору депутатів обласної радиВ обласній раді триває другий етап бюджетних слухань. Відбувається діалог керівництва обласної ради та депутатів із керівниками підприємств, установ та організацій спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області. Питання, що які потребують фінансової підтримки з обласного бюджету, сьогодні озвучував менеджмент закладів культури області.  До обговорення запросили директорів Волинського коледжу культури і мистецтв імені І.Ф.Стравінського, Волинського академічного обласного українського музично- драматичного театру імені Т.Г.Шевченка, Волинського академічного театру ляльок,  обласної філармонії, Волинської  державної обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олени Пчілки, Волинської обласної бібліотеки для юнацтва,  обласної бібліотеки для дітей,  Волинського краєзнавчого музею, адміністрації державного історико-культурного заповідника у місті Луцьку та історико-культурного заповідника „Стародавній Володимир”. До дискусії долучились також керівники обласного науково-методичного центру культури, музею історії сільського господарства Волині – Скансен,  заслуженого народного ансамблю пісні і танцю України "Колос", а також редакційно-видавничої групи "Науковий центр історичних студій Волині".
Вивчали їхні потреби перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук, заступник керівника виконавчого апарату обласної ради Дмитро Дубняк, голова бюджетної комісії облради Михайло Імберовський, депутати Юрій Ройко, Олександр Омельчук, Михайло Скопюк, та Олександр Курилюк, а також посадовці облдержадміністрації - начальниця управління культури, з питань релігій та національностей ОДА Ольга Чубара та директор департаменту фінансів Ігор Никитюк.

Вже на початку розмови, начальниця профільного управління Ольга Чубара звернула увагу усіх присутніх на те, що в окремих закладах гостро постало питання щодо заходів протипожежної безпеки, а зокрема встановлення системи оповіщення та сигналізації. Це питання залишається відкритим у Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олени Пчілки, Волинському академічному театрі ляльок та Волинському краєзнавчому музеї. За словами Ольги Чубари, ціна питання - 1 млн 50 тисяч гривень. Усі три заклади вже виготовили проектно-кошторисну документацію, відтак  потребують лише фінансового ресурсу. За її словами, по усіх інших об'єктах галузі культури - питання протипожежної безпеки наразі закрите.
За результатами бюджетних слухань депутати вирішили дати доручення кожному із керівників, до 1 березня 2020 року розробити концепції, або ж перспективні плани подальшого розвитку своїх закладів. Як зауважили депутати Юрій Ройко та Михайло Імберовський, сьогодні необхідно застосовувати нові підходи в роботі, розробляти концепції осучаснення осередків культури в області. Депутати очікують від керівників пропозицій плану розвитку їхніх закладів в частині подальшої оптимізації витрат та збільшення власних доходів та надходжень.
 

 Довідково:
Видатки загального фонду по головному розпоряднику коштів обласного бюджету – управлінню культури, з питань релігій та національностей облдержадміністрації на 2020 рік у порівнянні з уточненими показниками 2019 року збільшені на 3,4 відсотка і становлять 129 917,4 тис. гривень. 
У цілому у видатках загального фонду обласного бюджету на 2020 рік по управлінню культури, з питань релігій та національностей облдержадміністрації на утримання бюджетних установ (без урахування закладів, яким надається фінансова підтримка в межах реалізації заходів регіональних програм) передбачений фінансовий ресурс у загальній сумі 126 320,4 тис. грн, що на 5,0 відсотків більше у порівнянні з 2019 роком. В загальному обсязі видатків загального фонду враховано освітню субвенцію в сумі 3 243,3 тис. грн, яка в повному обсязі спрямовується на забезпечення видатків на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників Волинського коледжу культури і мистецтв ім. І.Стравінського в частині здобуття повної загальної середньої освіти.
 
 Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв на 2020 рік враховані в сумі 6 410,1 тис. грн, що на 6,1 відсотка менше у порівнянні з 2019 роком. Розрахунок обсягу відповідних видатків проведено з урахуванням натуральних показників споживання у 2019 році, діючих цін та тарифів, а також коефіцієнтів, доведених Міністерством фінансів України.
 Крім того, для забезпечення діяльності закладів, підпорядкованих управлінню культури, з питань релігій та національностей облдержадміністрації, в обласному бюджеті на 2020 рік враховані власні надходження бюджетних установ у загальній сумі 2 786,6 тис. гривень. Такий ресурс спрямовується на оплату праці з нарахуваннями працівників закладів культури та Волинського коледжу культури і мистецтв ім. І.Стравінського, утримання їх майна та інші видатки.
Крім того, в показниках обласного бюджету передбачено 184,0 тис. грн видатків бюджету розвитку спеціального фонду, які спрямовуються на поповнення бібліотечних фондів.
На реалізацію заходів регіональних програм, виконавцем за якими визначено управління культури, з питань релігій та національностей облдержадміністрації, в обласному бюджеті на 2020 рік передбачений фінансовий ресурс у загальній сумі 3 597,0 тис. грн, в тому числі на реалізацію: Регіональної програми розвитку культури, мистецтва та охорони культурної спадщини в області на 2016 – 2020 роки в сумі 3 392,0 тис. грн, Регіональної програми увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій на 2016-2020 роки – 205,0 тис. гривень
В межах Регіональної програми розвитку культури, мистецтва та охорони культурної спадщини в області на 2016 – 2020 роки та Регіональної програми увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій на 2016-2020 роки передбачені видатки на надання фінансової підтримки окремим установам в загальній сумі 1 435,0 тис. грн, а саме: Заслуженому народному ансамблю пісні і танцю України „Колос” (675,0 тис. грн), музею історії сільського господарства Волині – скансену (555,0 тис. грн), редакційно-видавничій групі „Науковий центр історичних студій Волині” (205,0 тис. гривень).
На реалізацію інших заходів Регіональної програми розвитку культури, мистецтва та охорони культурної спадщини в області на 2016 – 2020 роки передбачено 2 162,0 тис. гривень. В межах такої програми планується проведення основних культурно-просвітницьких, літературно-мистецьких та інших заходів, зокрема: відзначення 150-річчя Лесі Українки, організація фестивалів („Стравінський та Україна”, „Оберіг”, до Дня Європи), проведення конференцій та навчальних семінарів, виплата 70 щомісячних стипендій та 8 мистецьких премій відповідно до розпорядчих документів обласної ради та облдержадміністрації (460 тис. грн), підтримка книговидання.