Бюджетні слухання: служба у справах дітейСьогодні в рамках бюджетних слухань  депутати заслухали інформацію начальника служби у справах дітей облдержадміністрації Алли Онищук про потреби у фінансуванні на наступний рік. До діалогу також запросили керівників Притулку для дітей служби у справах дітей Волинської обласної державної адміністрації та Комунальної установи "Волинський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей".
Керівники закладів зауважили, що є потреба у збільшенні штатів. Зокрема, в Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей  хочуть додатково додати ставку для пралі, а в притулку для неповнолітніх - половину ставки юриста.

Під час слухань голова бюджетної комісії Михайло Імберовський повідомив, що до обласної ради надійшло звернення від Володимир-Волинського міського голови  Петра Саганюка про  спільне з міською радою виділення коштів на придбання житла для дитячого будинку сімейного типу родини Наталії Бучковської. Наразі в родині виховується 11 дітей. Сім'я проживає в приміщенні 60-х років забудови. Нове житло на вторинному ринку коштує 2 млн грн. Міська влада готова виділити половину коштів на умовах співфінансування з обласного бюджету. Депутати взяли цю інформацію до уваги.

Нагадаємо, згідно з проєктом обласного бюджету, який обласна рада відправила на доопрацювання на 27 сесії,   службі у справах дітей облдержадміністрації на утримання закладів, що надають соціальні послуги дітям, які опинилися в складних життєвих обставинах, з обласного бюджету спрямовується 10 169,8  тис. грн, що вище уточнених показників 2019 року на 15 відсотків або на 1 331 тис. гривень.
З них на утримання обласного притулку для дітей передбачено 4,5 млн грн, обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей – 5,6 млн гривень. Враховуючи очікуваний контингент дітей у 2020 році (у притулку - 28 чол, центрі - 40 чол.), середньомісячні витрати на одну дитину складуть 13,4 тис. грн та 11,7 тис. грн відповідно.
Найбільшу питому вагу витрат становлять захищені видатки – понад 94,3 відсотка. На оплату праці з нарахуваннями працівників цих закладів спрямовано 6 740,4 тис. гривень. У розрахунку фонду заробітної плати враховано посадові оклади з підвищенням, доплати до мінімальної заробітної плати до 4 723 грн, надбавки і доплати обов’язкового характеру та матеріальна допомога на оздоровлення. Педагогічному персоналу закладів передбачена надбавка за престижність праці у розмірі 20 відсотків посадового окладу та щорічна винагорода у розмірі 50 відсотків.
Видатки на придбання продуктів харчування та медикаментів розраховувались, виходячи з фактичної наповненості закладів у 2019 році – 60 осіб, норми харчування – 70 грн та медикаментів – 3 грн на один дітодень.
У 2020 році на виконання службою у справах дітей облдержадміністрації Обласної комплексної програми з питань підтримки сім’ї, протидії торгівлі людьми та забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків на період до 2021 року передбачено 10 тис. гривень.