Бюджетні слухання: економікаФОТО

В рамках бюджетних слухань, які відбулися сьогодні, заслухали кількох розпорядників коштів обласного бюджету, які опікуються економікою.

Зокрема, про потреби у фінансуванні галузі АПК розповів директор департаменту агропромислового розитку ОДА Юрій Горбенко. З його слів, за останні 5 років на Волині суттєво, а саме на 20 тисяч одиниць, зменшилося поголів'я корів в особистих селянських господарствах. Відтак, він пропонував передбачати видатки на підтримку тваринництва і родинних ферм.

Між тим, в проєкті обласного бюджету з пропонованих Комплексною програмою розвитку агропромислового комплексу Волинської області на 2016-2020 роки 3,4 млн грн, передбачено всього 1 млн грн.

Депутати Михайло Імберовський та Юрій Цейко наполягають на тому, що до аграрних видатків потрібно підходити скрупульозно.

Голова бюджетної комісмії облради вважає, що такі кошти мають сприяти збільшенню робочих місць та полішенню економічного  розвитку   області. Він пропонує фінансувати галузь за двома напрямками: ягідництво   та молочарство, залежно від традицій господарювання в районах. Михайло Імберовський запевняє, що результат буде ефективним при хорошій інформаційній кампанії про успішні випадки господарювання на селі. Він також пропонує розвивати кооперативний рух в нашій області.

 

Довідково про бюджет охорони здоров'я 2020 (за інформацією пояснювальної записки проєкту обласного бюджету)

У цілому по головному розпоряднику  коштів на 2020 рік передбачаються видатки у сумі 7900 тис. грн, з них по загальному фонду  - 5 000 тис. грн,  по спеціальному фонду -  2900 тис. гривень. Фінансовий ресурс заплановано спрямувати:
-  на реалізацію програм в галузі сільського господарства області -        1 400 тис. грн;
-  на виконання заходів Регіональної комплексної програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі „Власний дім” у Волинській області на 2018 - 2020 роки у сумі 6 500,0 тис. гривень.
На реалізацію Комплексної програми розвитку галузі АПК на 2016-2021 роки передбачено видатки загального фонду обсягом 1 000 тис. гривень. Із зазначеного фінансового ресурсу 120 тис. грн планується спрямувати департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації на відшкодування відсоткових ставок за кредитами, 880 тис. грн буде використовуватися у вигляді субвенції з обласного бюджету місцевим бюджетам,  після затвердження відповідних видатків місцевих бюджетів. Зазначений фінансовий ресурсу планується спрямувати на дотації власникам ОСГ, які утримують три і більше корів, на утримання телиць та нетелів в особистих селянських господарствах до 2-річного віку, за посів жита та гречки, за посадку садів та ягідників, часткове відшкодування та компенсацію вартості техніки СОК, відшкодування вартості послуг із сертифікації виробникам органічної продукції. Крім того, залучаються кошти спеціального фонду (надходження від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва)  у сумі 400 тис. грн, які будуть спрямовані у вигляді субвенції з обласного бюджету місцевим бюджетам на фінансову підтримку заходів з корінного поліпшення сінокосів та пасовищ після затвердження відповідних видатків місцевих бюджетів.
На виконання заходів Регіональної комплексної програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі „Власний дім” у Волинській області на 2018 - 2020 роки  у 2020 році передбачено кошти загальним обсягом 6 500 тис. грн, з них на надання кредитів  за рахунок загального фонду обласного бюджету 3 825 тис. грн  та 2 500 тис. грн – від повернення коштів, наданих для кредитування індивідуальних сільських забудовників в попередні роки. На витрати, пов’язані з наданням та обслуговуванням пільгових довгострокових кредитів, заплановано 175 тис. гривень. Використання фінансового ресурсу передбачається здійснювати на умовах співфінансування з місцевих бюджетів.

 

Директор департаменту економіки та європейської інтеграції облдержадміністрації Ігор Чуліпа розповів, що підрозділ, яким він керує, є розпорядником коштів 4 регіональних програм:

 

-Регіональної програми підтримки малого та середнього підприємництва у Волинській області на 2018 – 2020 роки;

 

- Програми розвитку туризму та рекреації у Волинській області на 2016–2020 роки;

 

- Регіональної програми розвитку міжнародного і транскордонного співробітництвана 2018 – 2020 роки;

 

-Обласної програми відродження історико-архітектурної спадщини смт Олика Волинської області на 2019 – 2024 роки.

Зі слів посадовця ОДА, коштів на програму відродження Олики поки не передбачено в проєкті бюджету, оскільки потрібно, щоб були гарантії державного фінансування проєкту.

На програму розвитку туризму виділяється 200 тис. грн, при потребі в 1 млн 300 тис. грн. В рамках заходів програми планується провести Волинський  туристичний форум, в ході якого представників ОТГ вчитимуть розвивати туристичний бізнес.

680 тис. грн передбачено на реалізацію заходів програми транскордонного співробітництва, в тому числі й 300 тис. грн на проведення інвестиційного бізнес-форуму.

Депутати пропонували об'єднати програму розвитку малого та середнього підприємства   з діючою аграною програмою.

 

Довідково про бюджет охорони здоров'я 2020 (за інформацією пояснювальної записки проєкту обласного бюджету)

На реалізацію окремих програм соціально-економічного розвитку області у 2020 році   головному розпоряднику коштів обласного бюджету  у цілому  враховано 880 тис. грн, що перевищує показники 2019 року на 710 тис. гривень.
 З метою забезпечення сталого розвитку туристичної галузі, високого рівня послуг, збільшення  кількості туристичних та екскурсійних відвідувань краю, створення  нових робочих місць, збільшення частки доходів від туристичної галузі у бюджетах усіх рівнів, створення позитивного іміджу області на всеукраїнському та міжнародному рівнях в області затверджено Програму розвитку туризму та рекреації у Волинській області на 2016 – 2020 роки. На виконання заходів Програми виділяється 200 тис. грн, які передбачається спрямувати на проведення щорічної міжнародної виставки „Волинський туристичний ярмарок” (80 тис. грн); видання друкованої рекламно-інформаційної продукції (буклети, путівники, мапи та ін.) українською та іноземними мовами (30 тис. грн); забезпечення участі об’єднаної експозиції області у спеціалізованих міжнародних туристичних виставках, салонах, ярмарках в Україні та за кордоном (60 тис. грн); проведення рекламних та прес-турів для представників спеціалізованих, обласних, всеукраїнських та міжнародних засобів масової інформації, туристичних компаній (30 тис. гривень).
На виконання Регіональної програми розвитку міжнародного і транскордонного співробітництва на 2018-2020 роки планується 680 тис. гривень. Ці кошти передбачається використати на проведення  інвестиційного бізнес-форуму - 300 тис. грн (планується 700 учасників форуму при середніх витратах  на  одного учасника – 429 гривень), забезпечення візитів делегацій Волинської області до регіонів-партнерів іноземних держав у рамках чинних і майбутніх дво- та багатосторонніх документів, у тому числі витрати на відрядження офіційних представників – 200 тис. грн, промоційні відеоматеріали (виробництво відеороликів) – 100 тис. грн та створення віртуального туристичного маршруту "Віртуальна подорож шляхами князівського роду Сангушків — відкриваємо нові сторінки спільної української та польської історії" – 80 тис. гривень.