Бюджетна комісія рекомендувала до розгляду проект основного кошторису області на 2019 рік. (Відео)Сьогодні засідала постійна комісія обласної ради з питань бюджету, фінансів та цінової політики. Депутати розглянули проект рішення «Про обласний бюджет на 2019 рік». У засіданні взяли участь більшість голів фракцій в обласній раді. ВІДЕО.

Проект представив Ігор Никитюк директор департаменту фінансів ОДА, який розробляв нинішній бюджет. Він озвучив основні особливості головного кошторису 2019 року. 83% власних доходів обласного бюджету становитиме ПДФО. Дохідна частина включно з трансфертами з державного бюджету, є меншою порівняно з 2018 роком на понад 1,5 млрд грн. Це пов'язано зі зменшенням обсягів субвенцій, з якихфінансувалися пільги та субсидії, а також через завершення так званого митного експеременту (зарахування індикативних показників від перевиконання митниці до обласного бюджету для цільових видатків - ремонту та будівництва доріг).

Під час обговорення питання голова комісії Ірина Вахович, депутати Михайло Імберовський та Юрій  Ройко відзначали, що тенденційно головним джерелом власним доходів обласного бюджету є ПДФО, але збільшення цього доходу відбувається фактично за рахунок працівників бюджетної сфери, а не реального сектору економіки.

Депутати  вважають, що причиною цього є відповідна державна політика.

Після обміну думками, комісія   проголосувала за основу документ, який внесла ОДА, а потому підтримали пропозиції, які напрацьовані в ході бюджетних слухань та консультацій з головами фракцій.

Крім цього, депутати рекомендували до розгляду проект Про проект рішення обласної ради «Про внесення змін до Програми розвитку місцевого самоврядування у Волинській області на 2016-2018 роки».

Потому комісія підтримала проекти розпоряджень голови облдержадміністрації про внесення змін до показників обласного бюджету 2018 року.

Зокрема підтримано проекти:

- Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2018 рік (про передачу цільової субвенції та перерозподіл видатків по окремих головних розпорядниках);
   
 -    Про розподіл та перерозподіл субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на 2018 рік ( щодо двох додаткових субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення загиблих осіб в АТО та загиблих учасників бойових дій на території інших держав);
 
 -    Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2018 рік (про збільшення і зменшення субвенцій з місцевих бюджетів, та розподіл залишків субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості, згідно переліку об’єктів  нового будівництва амбулаторій);
  
 -   Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2018 рік (про перерозподіл видатків по трьох головних розпорядниках коштів).