Бюджетна комісія має свої рекомендації щодо внесення змін до головного кошторису областіВідбулося засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики. Нагадаємо, у п'ятницю, 17 березня депутати дійшли згоди з ОДА щодо внесення проекту змін до обласного бюджету, яким передбачається розподіл вільних залишків.

До кінця дня 17 березня, проект рішення від ОДА був внесений в обласну раду. Сьогодні його розглядала бюджетна комісія.

Втім, спочатку депутати рекомендували сесії підтримати проект рішення Про затвердження звіту про виконання обласного бюджету за 2016 рік.

Потому приступили до розгляду питання щодо внесення змін до обласного бюджету 2017 року. Пропозиції ОДА озвучив директор  департаменту фінансів ОДА Ігор Никитюк. Детально вони викладені у пояснювальній записці до проекту рішення. Отож, сума перехідних залишків -- 80, 7 млн грн. До нинішнього розподілу пропонується сума 71, 4 млн грн. 9,3 млн грн буде спрямовано в обласний фонд регіонального розвитку після завершення обласного конкурсу інвестиційних проектів та програм.

В ході обговоренення у депутатів виникли найсуттєвіші питання стосовно фінансування ветеринарної медицини та ФСТ.

"Сьогодні в державі катастрофічна ситуація з ветеринарною службою. Якщо ми її ліквідуємо, то знищимо галузь тваринництва в Україні", -- вважає член комісії Валерій Діброва. Питання щодо фінансування служби задавали і його колеги: голова комісії Андрій Турак та депутат Анатолій Грицюк.

В проекті змін до бюджету передбачено фінансування галузі на рівні 4,5 млн грн. Цих коштів вистачить, аби виплатити заробітну плату в другому кварталі. Фінансування ж на перший квартал передбачено в рішення обласної ради "Про обласний бюджет на 2017 рік". Директор департаменту фінансів Ігор Никитюк каже, що річна бюджетна потреба для ветеринарів області -- 24 млн грн. Втім, з 2015 року, відколи ветеринарна медицина фінансується з обласного бюджету, таких сум не виділялося. В минулому році було закладено 19 млн грн. "Від ветеринарної медицини й надалі очікуємо реформування", -- зауважив Ігор Никитюк. Начальник головного управління, головний державний інспектор ветеринарної медицини Волинської області  Богдан Лозинський  нарікав, що на Волині найгірна ситуація з бюджетним фінансуванням галузі серед всіх областей України.

Радник голови обласної ради, очільник фракції УКРОП Вячеслав Рубльов вважає, що поквартальне фінансування ветеринарної служби області симулює її до активнішого переведення на "госпрозрахункові рейки" і проблем в цьому не бачить.   Анатолій Грицюк та Людмила Кирда пропонували передбачити річне фінансуування галузі. Більшість комісії дослухалася до пропозиції Вячеслава Рубльова.

Досить гостро обговорювалося питання й щодо фінансування ФСТ. В проекті ОДА пропонується передбачити для усіх 4 ФСТ 300 тис. грн. Заступник голови обласної ради Роман Карпюк наполягав, аби ця сума була більшою для того, щоб закрити питання із заробітними платами працівників ФСТ.

Людмила Кирда пропонувалася передбачити реічне фінансування тільки для ФСТ "Колос". Між тим,   комісія дослухалася до пропозицій більшості фракцій облради, яку озвучив Вячеслав Рубльов. Йдеться про те, щоб передбачити для ФСТ при нинішньому внесенні змін до бюджету 150 тис. грн. Якщо ж товариства активніше проведуть роботу щодо процедури передачі їхнього майна в обласну комунальну власність, пропонується повернутися до теми фінансування товариств з обласного бюджету. До слова, заступник голови облради Роман Карпюк дорікав керіникам обласних ФСТ в тому, що вони зволікають з процесом.

Крім цього, в пропозиціях від більшості фракцій йдеться й про інші позиції, які відрізняються від проекту, внесеного ОДА.

Зокрема, пропонується на завтрашній сесії відтермінувати виділення понад 10 млн грн на капітальний ремонт доріг. Депутати вважають, що з переліком об'єктів варто попрацювати більш детально і обіцяють повернутися до цього питання при внесенні змін до обласного бюджету за результатами перевиконання за 1 квартал року.

Пропонується також відтермінувати виділення коштів на збільшення заробітних плат працівникам галузей освіти та культури, які фінансуються з обласного бюджету. Оскільки, ці кошти будуть  неохідні лише  з 1 вересня цього року, то їх можна буде додати при наступних внесеннях змін до бюджету, а нинішній фінансовий ресурс спрямувати в розвиток області.

За пропозицією більшості фракцій пропонується не передбачати коштів на фінансування програм правоохронних органів та програми розвитку АПК. На підтримується виділення субвенції з обласного бюджету Ратнівському районному бюджету в сумі 1 500 тис, грн. на придбання комп’ютерного томографу для Ратнівської центральної районної лікарні на умовах співфінансування. Рекомендовано  Ратнівській ЦРЛ активніше працювати з благодійними фондами і структурами, де таке обладнання вартує дешевше.

У пропозиціях фракцій йдеться також про те, щоб кошти в сумі 1,7 млн грн, передбачені на будівництво санвузлів, розподіліти одинаково між 17 об'єктами, тобто кожному виділити по 100 тис. грн.

Фракції пропонують збільшити видатки на будівництво перенатального центру  з 17 млн грн (передбачено в проекті ОДА) до 40 млн грн. Крім того, вивільнений ресурс пропонується спрямувати на об'єкти за доданим списком.

Всі ці пропозиції більшості фракцій підтримані бюджетною комісією.

Також підтримана пропозиція Михайла Імберовського виділити 1,7 млн грн субвенції Шацькому районному бюджету на придбання сміттєзбиральної техніки. Підтримана пропозиція Людмили Кирди передбачити фінансування в сумі 100 тис. грн на освітлення вулиць с. Череваха Маневицького району, а також пропозиція Віталія Кварцяного про виділення 450 тис. грн на розвиток дитячого футболу в області.

Відкритим залишається питання з виділенням асигнувань в сумі 1,3 млн грн на завершення проекту міжнародного співробітництва "Розвиток санаторно-курортного туризму на польсько-українському кордоні".  Нагадаємо, в результаті проекту побудовано водолікувальний комплекс поблизу санаторію "Пролісок".  Було вкладено понад 4,5 млн грн коштів обласного бюджету. Втім, на сьогодні Гремяченська сільська рада, яка вклала в проект трохи більше 100 тис. грн, не погоджується передати комплекс на баланс оздоровниці, тобто в обласну комунальну власність. Депутати не дають згоди на чергові видатки з обласного бюджету, поки не буде врегульовано питання з власністю водолікувального комплексу.

Остаточне рішення щодо внесення змін до бюджету прийматиметься на завтрашній сесії.