«Буду жити!»1 серпня минає 107-та річниця від дня смерті видатної української поетеси Лесі Українки.

До цього дня в обласних комунальних закладах  відбулися тематичні заходи.

Зокрема, у Волинському краєзнавчому музеї відкрита  виставка "Буду жити!" на вшанування Дня пам’яті Лесі Українки.

Цими словами, вклавши їх до уст своєї героїні, поетеса напророкувала власне безсмертя. Цими словами підписала її портрет самобутня українська художниця, знана ілюстраторка творів Тараса Шевченка, Івана Франка і Лесі Українки – Софія Караффа-Корбут (1924–1996). Серія графічних робіт видатної мисткині – ілюстрацій до «Лісової пісні» Лесі Українки, буде експонуватись у музейній виставковій залі впродовж серпня.

"Тож радо запрошуємо наших відвідувачів на незабутню зустріч із творчістю Лесі Українки через унікальний світ її персонажів, втілений талантом Софії Караффи-Корбут", - пишуть працівники музейного розвитку та екскурсійного забезпечення Волинського краєзнавчого музею на сайті "Музейний простір Волині".

Також, напередодні дня вшанування пам’яті  Лесі Українки  відбулося онлайн-спілкування очільників двох бібліотек, які носять ім’я доньки і матері з родини Косачів. Розпочала діалог Ольга Романюк, директорка Публічної бібліотеки імені Лесі Українки, яка перегорнула в своїй розповіді яскраві сторінки співпраці київських книгозбірень із Національною спілкою письменників України, Національною спілкою художників України.

Образна мова, вишуканий стиль спілкування, коло наведених творчих імен – все це стало багатогранним доказом різнопланової діяльності київських бібліотекарів у справі повернення спадщини Лесі Українки в контексті світової культури.
В свою чергу директорка Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки Людмила Стасюк повела мову про напрацювання книгозбірні, яка з 1991 року носить ім'я Берегині роду Косачів. Зокрема, поціновано науковцями доробок бібліотеки у видавничій сфері, зокрема, у виданні бібліографії Олени Пчілки (2 випуски – 1993 і 2009 рр.). Триває робота на продовженням покажчика «Я житиму сльозою серед співів». За сприяння управління культури, з питань релігій та національностей облдержадміністрації готується покажчик публікацій про Лесю Українку на сторінках періодичних видань Волині (до 150-річчя від дня народження Лесі Українки). Бібліотека співорганізатор наукових конференцій, хранитель пам’яті про Лесю Українку та Олену Пчілку.
На завершення директори обох заходів обмінялися планами на подальшу співпрацю, налагодження контактів з бібліотеками, гімназіями, які носять ім'я Лесі Українки, Олени Пчілки. Запланований онлайн-марафон читання творів Лесі Українки у дні її 150-літнього ювілею.
Волиняни отримали запрошення відвідати своїх київських колег найближчим часом, спільно покласти квіти до могил Лесі Українки, Олени Пчілки, Петра і Михайла Косачів на Байковому цвинтарі. Обіцяли гостинно прийняти бібліотекарів Києва у Луцьку, Колодяжному.
Онлайн-діалог можна побачити за посиланням: https://cutt.ly/Vs54xg1