Будівельники приймали вітання з нагоди професійного святаЦьогоріч День будівельника святкуватимуть 12 серпня. За традицією його відзначають в другу неділю останнього місяця літа. В часи Незалежності України свято встановлене згідно з Указом Президента України «Про День будівельника» від 22 липня 1993 р. № 273/93.

Для волинських представників галузі  слова вітань звучали вже  сьогодні від керівництва області та міста Луцька.

За інформацією ОДА,   волинські будівельники  в минулому році дали життя новобудовам загальним обсягом на 1,5 млрд грн. В цьому  році вже введено в експлуатацію 90 тисяч метрів квадратних житла. З державного бюджету очікують субвенції на капітальне будівництво. Йдеться про 200 млн грн субвенції на соціально-економічний розвиток та 100 млн грн коштів ДФРР.

Разом з тим, будівельні роботи на капітальних об'єктах уже тривають, бо працює механізм довіри та гарантій між забудовниками та владою. "Дякую, що працюєте в борг, пам'ятаючи про соціальну відповідальність бізнесу", - звернувся до будівельників у переддень професійного свята голова ОДА Олександр Савченко. З найбільш очікуваних об'єктів, які будуються за державні кошти він називає обласний перинатальний центр та школу №27 в м. Луцьку. Є сподівання, що обидва об'єкти почнуть надавати послуги вже в цьому році.

Заступник голови обласної ради Роман Карпюк подякував волинським будівельникам за якісну роботу.  "Бажаю вам завжди бути на висоті. Ви - найкращі професіонали своєї справи в Україні. Бажаю, аби ви надовго зберегли цю марку. Дякую за те, що робите життя волинян кращим. Бажаю такого рівня життя в Україні, щоб місцеві будівельники були задоволені рівнем заробітку і не шукали роботи за кордоном, щоб люди мали можливості і ставали в чергу за тим, щоб придбати побудоване вами житло та виробничі площі. Бажаю вам яскравих мрій і нехай вони збуваються", - наголосив заступник голови облради Роман Карпюк та передав вітання від голови обласної ради Ігоря Палиці та всього депутатського корпусу.

За традицією кращим представникам галузі були вручені нагороди обласної та міської влади. Серед нагороджених колектив КП "Волиньпроект" Волинської обласної ради, а також колективи, очолювані депутатом обласної ради Леонідом Стефановича та депутатом облради шостого скликання Ігорем Чорнухою.

Пісенні дарунки цього дня звучали від Заслуженої артистки України Галини Овсійчук та Народного артиста України Василя Чепелюка.

Довідково:

СТАТИСТИКА БУДІВНИЦТВА В ОБЛАСТІ  У СІЧНІ–ЧЕРВНІ 2018 РОКУ

 

Підприємства виконали будівельні роботи на суму 568,4 млн.грн. Індекс будівельної продукції у січні–червні порівняно з відповідним періодом минулого року становив 89,5%.

Будівництво будівель скоротилось на 13,6% (у т.ч. житлових – на 8,3%, нежитлових – на 18,3%), інженерних споруд – на 4,5%.

На спорудженні будівель виконано 62,9% усіх робіт, решта – на будівництві інженерних споруд.

Нове будівництво, реконструкція та технічне переоснащення становили 81,4% від загального обсягу виконаних будівельних робіт, капітальний і поточний ремонти – 13,0% та 5,6% відповідно.

Будівельники м.Луцька та Луцького району виконали 86,1% всіх будівельних робіт.