Борис Бабійчук ініціює зміни до ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на державне соціальне страхування»Депутат обласної ради Борис Бабійчук звернувся з депутатським запитом до голови ОДА, в якому пропонує своє бачення вирішення  проблеми, яка виникла зі сплатою єдиного соціального внеску. "Підприємства, в яких утворилась заборгованість по сплаті ЄСВ в результатів дії ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на державне соціальне страхування» ст.25 ч. 6 попадають в боргову яму відсотків і штрафних санкцій. Настає момент, коли підприємство, сплачуючи ЄСВ і штрафи, не має змоги перекрити розмір штрафів.  В результаті працівники такого підприємства залишаються без соціальних гарантій, передбачених Державою. Така ситуація сталася на Волинських шахтах. Так ДП «Шахта Бужанська", сплачуючи щомісячно 1,3млн грн внесків, має заборгованість по ЄСВ за 6 місяців 2016р, 2017, 2018р, аналогічна ситуація на ДП «Шахта №9 Нововолинська» та інших підптриємствах.
Тому відповідно до 4.1 ст.13 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад”
прошу:
1.    Змінити ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на державне соціальне страхування» ст.25 ч. б, в якій передбачити першочергове погашення заборгованості ЄСВ в черговості його виникнення, а далі погашати штрафи які утворилися.
2.    Змінити підхід до нарахування штрафів за невчасно сплачені внески, адже не всі підприємства можуть в визначений термін провести оплату внесків, це пов'язано з особливостями нарахування, виплати заробітної плати та укладених договорів", - йдеться в депутатському запиті, підтриманому більшістю ради.

Результати голосування

Всі запити Бориса Бабійчука

Всі депутатські запити та реагування на них