"Безкоштовне харчування дітей учасників АТО/ООС в освітянських закладах можуть забезпечувати органи місцевого самоврядування, а не держава", - прокуратураУ прокуратурі розглянули депутатський запит Олександра Пирожика щодо можливих порушень прав дітей осіб, які мають статус учасника антитерористичної операції та/або учасника операцій об’єднаних сил, на безкоштовне харчування у закладах дошкільної освіти.
"Повідомляю, що питання оплати та встановлення пільг за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах визначено ст. 35 Закону України "Про дошкільну освіту", ст. 56 Закону України "Про освіту", ст. 5 Закону України "Про охорону дитинства", постановою Кабінету Міністрів України "Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних закладів" від 26.08.2002    № 1243, наказом Міністерства освіти і науки України "Про затвердження Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах" від 21.11.2002    № 667.
На осіб, які мають статус учасника антитерористичної операції та/або учасника операцій об’єднаних сил, а також загинули в зоні проведення антитерористичної операції, поширюються положення Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни", "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".
Вказаними законодавчими та нормативно-правовими актами не передбачено обов’язкового звільнення осіб, які мають статус учасника антитерористичної операції та/або учасника операцій об’єднаних сил, від плати за харчування їх дітей у дошкільних навчальних закладах.
Разом з тим, відповідно до п. 2 постанови Кабінету Міністрів України "Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних закладів" від 26.08.2002    № 1243, п. 2.2 наказу Міністерства освіти і науки України "Про затвердження Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах" від 21.11.2002    № 667, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, у підпорядкуванні яких перебувають дошкільні навчальні заклади, можуть установлювати додаткові пільги щодо батьківської плати за харчування дітей у цих закладах за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів.
Одночасно повідомляю, що відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Обсяг повноважень органів прокуратури, порядок їх реалізації визначено у статті 131-1 Конституції України та Законі України "Про прокуратуру".
Згідно із даними законодавчими актами органи прокуратури не наділені повноваженнями щодо проведення перевірок в порядку нагляду за додержанням і застосуванням законів, в тому числі органами місцевого самоврядування", - йдеться у відповіді за підписом  виконувача обов’язків прокурора області Ігоря Цюприка.

Всі запити Олександра Пирожика

Всі депутатські запити та реагування на них