4 повіти на Волині, - цитатник "Відкритої влади" про адмінреформу 

Якщо  не буде районних рад, а будуть лише префектури в районах, то я відстоюватиму позицію про 4 райони на Волині

 

   Ірина Вахович - голова обласної ради

 На мою думку, нас ніхто й питати не буде, скільки раqонів створювати. Хоча, можливо, профільне Мінстерство й дослухається до наших порад. Втім хочу закцентувати увагу на іншому. Що таке район? Яка його суть? Сьогодні район - це утворення, яке має виконавчу гілку влади та орган місцевого самоврядування, які, в певній мірі, дублюють функції.

Зараз район поділений на ОТГ, які виконують адміністративні навантаження, тому функціоналу в району поменшало. Тоді виникає питання: яке навантаження матимуть райони в тій пропозиції, з якою виходить Мінрегіон? Звертаємося до досвіду Польщі. Коли ми там були, то вони казали: "Якщо не хочете допуститися помилок, не створюйте районногго рівня. Самодостатні громади та обласний рівень - достатньо для ефективного розвитку".  

Але в нас ведуться розмови про трирівневу систему. Якщо  не буде районних рад, а будуть лише префектури в районах, то я відстоюватиму позицію про 4 райони на Волині. Депресивний Камінь-Каширський район матиме робочі місця та податки.

 

 4 райони - оптимальний для Волині варіант

 Святослав Кравчук - депутат обласної ради  

 З точки зору логіки, в області має бути 4 райони, і мінімум 4 людини, які контролюватимуть діяльність органів місцевого самоврядування. Керівник ОТГ не може виконувати державні функції і контролювати сам себе. Префекти мають бути гарантами дотримання законності на територіязх. 4 райони - оптимальний для Волині варіант.

 

Функція префектури - не контроль за діяльністю ОТГ, а контроль за дотриманням законності

Олег Кух - Любешівський селищний голова

 4 райони - це оптимально для Волинської області. Наголошую, функція префектури - не контроль за діяльністю ОТГ, а контроль за дотриманням законності. Можливо, на нашій території нема загрози сепаратизму, але давайте згадаємо Закарпаття та східні регіони країни.

Мусить бути державна вертикаль, яка  контролюватиме   процеси оборони, інформаційної політики, надзвичайних ситуацій. Північний район я б не називав депресивним, бо це - не так.

 

На мою думку, на Волині має бути 4 райони

-Олександр Омельчук - голова фракції УКРОП в обласній раді

 Народні депутати України від Волині звернулися до Прем'єрміністра з пропозицією, щоб на волині було 4 райони. Я погоджуються з такою позицією. Жителі Камінь-Каширського, Маневицького чи Любешівського районів не будуть їздити в лікарню до Ковеля. Це накладно для них як географічно, так і фінансово. В нас мова про три райони, бо свій час Володимир Гунчик не відстояв 4 госпітальні округи. В нас є депресивні території до того часу, поки ми не видобуваємо корисних копалин.

 

 3 райони, то це - суто чиновницьке бачення

 Анатолій Вітів - голова постійної комісії з питань  питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби із злочинністю та корупцією; голова фракції "Свобода"

 Моя позиція - 4 райони. Це - логічно. Коли мова йшла про три райони, то це - суто чиновницьке бачення. Треба добитися від Уряду, щоб в нас було 4 райони. маємо 5 народних депутатів - нехай працюють в цьому напрямку. В нас єдина дилема з Володимиром та Нововолинськом. Можливо, сам район потрібно збільшити. А дискусія між містами... Треба з'ясувати, хто зробив ліпшу інфраструктуру і тому надати право бути центром.

 

Достатньо й двох районів

Михайло Макарук

голова Ратнівської районної ради

Ратнівська районна рада на своїй сесії прийняла рішення про приєднання до Ковельського району. Я особисто впевнений, що в області достаньо трьох районів. Хоча й не розумію для чого три? Функції районів не зрозумілі. Податків вони отримувати не будуть. Ми просто будемо плодити бюрократію. Тому, як на мене, на Волині достатньо й двох районів. Для насення послуги надаватимуться в ОТГ. Тому важливо, скільки буде ОТГ. Народні депутати, які звернулися до Прем'єра про чотири райони, думаю. не дослухалися до людей. Не впевнений, що населення Волинської області хоче 4 райони. Ратнівський район категорично проти приєднання до Камінь-Каширського району. Нас все поєднує з Ковельським районом. Варто не наступати на ті самі граблі та дослухатися до позиції Мінрегіону.

 

 

Ми мусимо  зробити в Україні найкращу систему територіального устрою

Валентин Малиновський - консультант з юридичних питань проекту «Пульс»  

 Україна - величезна держава. В такій країні має бути трирівнева система. Ми - не Єстонія, не Грузія, не Азербайджан. Чому поляки говорять про помилки з повітами? Вони створили самоврядні райони. Тобто там є рада і виконавчий комітет. А що вони мають робити? А вони не мають, що робити. Повітовий рівень - це лікарня і дороги. Ще вони зробили дурницю - міста повітового значення. Ми мусимо  зробити в Україні найкращу систему територіального устрою. І вона буде. Врахувавши досавід Франції, Польщі, Іпанії, італії. Районний рівень ми маємо зробити структурою органів державної влади. Бо ми всі функції місцевого самоврядування передаємо на базовий рівень. На рівні району будуть тільки державні функції. Йдеться про питання державної безпеки, судову владу, конрольні органи. Районної ради взагалі не потрібно. Держава має повністю фінансувати префектури. Таким чином матимемо запогання сепаратизму та незаконних рішень органів місцевого самоврядування.